×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
27. marts, 2016
Drukāt

RNP Kurzemes iecirkni vadījušais Telešs četrreiz sodīts par zādzībām un slepkavību (3)

Foto-LETAFoto-LETA

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" logo.

Rīgas domes deputātes Svetlanas Savickas (S) dzīvesbiedrs Vladimirs Telešs, kuram uz laiku tika uzticēta pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) iecirkņa “Kurzeme” vadīšana, ir četras reizes krimināli sodīts, tostarp par zādzībām un slepkavību, 27.martā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, piebilstot, ka šonedēļ Telešs iesniedzis atlūgumu.

Pirmoreiz Telešs, kuram ir vakarskolas izglītība, krimināli sodīts par zādzību. Tad viņš saņēmis nosacītu sodu. Pēc tam vīrietis uz desmit gadiem nonācis cietumā par slepkavību grupā. Trešā sodāmība Telešam bijusi par cilvēka sakropļošanu, vadot automašīnu. Savukārt ceturtais notiesājošais spriedums viņam stājies spēkā nesen – par kūdras uzņēmumam piederoša 90 metrus gara sliežu posma nozagšanu un nodošanu metāllūžņos.

Par ceturto noziedzīgo nodarījumu Telešs sodīts ar piespiedu darba stundām. Tās viņš atstrādājis Rīgas domes struktūrās – Kapsētu pārvaldē un pašvaldības uzņēmumā “Rīgas meži”. Tomēr priekšzīmīgas uzvedības dēļ Teleša atstrādājamo darba stundu skaits esot samazināts uz pusi.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) raidījumam apgalvoja, ka par Teleša drūmo pagātni neko nav zinājis. Jautāts, vai Telešs paliks strādāt iecirknī “Kurzeme”, Rīgas mērs sacīja, ka šī būšot paša Teleša un RNP valdes izšķiršanās. “No vienas puses ir vajadzīgs kaut kāds juridisks izvērtējums, vai viņš ir pārkāpis kādas normas, ko viņam vajadzēja atklāt un ko ne. Un, ja nebūs pārkāpts, tas būs jautājums par sirdsapziņu un ētiku,” izteicās Ušakovs.

Savukārt RNP skaidroja, ka darba devējam nav pienākuma vākt ziņas par potenciālo darbinieku, bet ziņas no Sodu reģistra uzņēmums iegūt nevarot. Pats Telešs raidījumam neatklāja, vai ir informējis darba devēju par savām sodāmībām. Viņš aicināja raidījumu ar šiem jautājumiem vērsties Komunikācijas nodaļā.

Gan iekšlietu ministrs, gan tieslietu ministrs negatīvi vērtē, ka pašvaldībā ar iedzīvotājiem var strādāt cilvēki, kuri vairākkārt sodīti, tai skaitā par sevišķi smagiem noziegumiem. Atbildīgo jomu ministri raidījumam pauda gatavību likumā paplašināt to nodarbināto personu kategoriju loku, par kurām ir iegūstamas ziņas no Sodu reģistra.

Kā “Nekā personīga” norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), ja arī likums nenosaka šķēršļus vairākkārt sodītai personai ieņemt konkrētu amatu, “tas kļūst par darba devēja jautājumu”.

Ceturtdien Telešs esot iesniedzis atlūgumu, kā pamatu tam norādot pastiprināto plašsaziņas līdzekļu pievērsto uzmanību.

Kā ziņots, iepriekš “Nekā personīga” vēstīja, ka Telešs ir parakstījis vairākus ar iedzīvotāju drošību saistītus dokumentus kā sertificēts būvinženieris, taču ne Latvijas augstākās izglītības iestādēs, ne Latvijas Būvinženieru savienībā nav apliecinājumu tam, ka Telešs būtu ieguvis nepieciešamo augstāko profesionālo izglītību, kas ļautu viņam pildīt sertificēta būvinženiera pienākumus.

Saistībā ar šo faktu Rīgas domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte vērsās Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā, kura par notikušo sāka pārbaudi. Deputāte lūdza izvērtēt RNP vadības atbildību, pieņemot darbā un uzticot veikt būvinženiera pienākumus cilvēkam bez atbilstošas kvalifikācijas.

Ušakovs iepriekš, komentējot publiski izskanējušo informāciju par Teleša iespējamo neatbilstību amatam, skaidroja, ka “amatpersona ir tikai iecirkņa vadītāja pienākumu izpildītājs – tikai uz laiku, kamēr tiek meklēts iecirkņa vadītājs”. Komentējot šādas situācijas risinājumu, Rīgas mērs norādīja, ka, tiklīdz būs pieņemts darbā iecirkņa vadītājs, Telešs šos pienākumus vairs nepildīšot.

Savukārt RNP preses pārstāve Santa Vaļuma aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja, ka Telešs neveic ar būvdarbu pieņemšanu un būvju nodošanu ekspluatācijā saistīto dokumentu parakstīšanu kā sertificēts būvinženieris un nekad nav parakstījis dokumentus par būvprojektu izstrādi.

Vaicāta, vai pēc prokuratūras sāktās pārbaudes par, iespējams, pretlikumīgu rīcību RNP vadība neplāno Telešu saukt pie atbildības, Vaļuma marta vidū sacīja, ka RNP nav saņemta informācija no tiesībsargājošām institūcijām par pārbaudes sākšanu. Neesot arī saņemti pieprasījumi Teleša parakstīto dokumentu pārbaudes veikšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Putina partija Latvijā ar deputātiem (un ievērojamu skaitu) Saeimā. Ušakovs neko nezin, un DP neko nezin par Ušakovu, un “mundri ejam dibenā” tā, pirms kuģa nogrimšanas, ziņojis kāds varonīgs kapteinis. Galvenais nešūpot bēgļu un partiju laivas.

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

      Vai tiešām dažādu filtru dēļ mēs atstāsim Rīgu bez vadības? “Acīm” jābūt tādām, lai pat mūža ieslodzījums nevarētu pārkāpt katra tiesības piedalīties galvaspilsētas pārvaldīšanā! Vot, tā!

Draugiem Facebook Twitter Google+