Sports
Hokejs

Roberts Bukarts: Francijas kapteinis man divas reizes atvainojās par slikto tiesāšanu 16

foto: LHF

“Turnīrs kopumā mums bija ļoti labs, bet tik zemas kvalitātes tiesāšanu redzēju pirmo reizi,” tā pēc Eiropas Izaicinājuma kausa turnīra Francijā “LA” sacīja Latvijas hokeja izlases kapteinis Roberts Bukarts.

Mūsējie uzvarēja Baltkrieviju (7:5), Slovēniju (4:1) un Franciju (3:1) ieņemot pirmo vietu. Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs sastāvā bija iekļāvis lielākoties gados jaunus spēlētājus, bet pretinieku sastāvā bija pieredzējušāki vīri. Īpaši tas sakāms par slovēņiem, kam jau pēc trim mēnešiem jāspēlē Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

“Tas ir pareizais kurss – nav jēgas sezonas laikā tramdīt spēlētājus, kuriem ir liela pieredze pasaules čempionātos, labāk iedot iespēju jaunajiem uzspēlēt augstāka līmeņa hokeju nekā viņiem ir ikdienā, sajust izlases garšu, iegūt vairāk minūtes laukumā, būt līderiem. Treneri deva spēles laiku visām maiņām un turnīrs bija ļoti pozitīvs,” uzskata Roberts Bukarts, kurš katrā mačā guva pa vārtiem un kopā nopelnīja četrus rezultativitātes punktus.

“Pret baltkrieviem vārti krita uz abām pusēm, treneris nebija apmierināts ar spēli aizsardzībā. Slovēņiem uz papīra bija stiprākā izlase, bet realitātē – vājākā. Viņiem savākti opīši, mūsu uzdevums bija ņemt uz ātrumu un uguntiņu acīs,” teica Bukarts. “Pret Franciju bija nopietnākā spēle, tāds izslēgšanas cīņu gars, asumi, lai gan mājinieki bija iedevuši atpūtu vairākiem saviem līderiem. Labi vārtos nospēlēja Ivars Punnenovs, otro periodu izgāzām, bet pirmais un trešais bija ļoti labs.”

Viņš pildīja izlases kapteiņa pienākumus: “Tā bija unikāla pieredze, piegāju tam nopietni un izbaudīju turnīru. Paldies treneriem, ka uzticējās. Uzskatu, ka turnīrs izdevās gan man, gan visai komandai.”

Vecākais no brāļiem Bukartiem arī piebilda, ka ar tik zemu tiesāšanas līmeni saskāries pirmo reizi dzīvē: “Bija sajūta, ka viņi atnākuši no cita sporta veida. Piemēram, pret baltkrieviem Gunārs Skvorcovs no spēles iemeta bullīti, bet vārti tika ieskaitīti citam hokejistam. Katrā mačā divi, trīs vārti bija nepareizi pierakstīti. Pret Franciju Rihardu pārliecinoši apturēja izgājienā nullē pret vārtsargu, bet piešķīra divas minūtes nevis bullīti. Gāju prasīt, kāpēc tā, man iedeva desmit minūšu disciplināro sodu. Mājinieku kapteinis divas reizes nāca atvainoties par tādu tiesāšanu. Bet Bobs mums uzsvēra, ka tiesnešus nevaram ietekmēt.”

Nākamo reizi Latvijas izlase sapulcēsies februāra sākumā, kad Rīgā tiksies ar Kanādas olimpisko komandu.

LA.lv