Latvijā
Sabiedrība

Robežsardze Ventspils ostā uz prāmja aiztur Lietuvas pilsoni0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Valsts robežsardzes (VR) šo otrdien, 18.decembrī, amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 38 likumpārkāpējus, tā portālam “La.lv” pavēstīja VR Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām konstatēti 19 robežpārkāpēji. Tika konstatēts 1 Lietuvas pilsonis ar viltotiem dokumentiem Ventspils ostā, kurš ar prāmi ieceļoja Latvijā. Viņu aizturēja par viltotas Lietuvas transportlīdzekļa vadītāja apliecības izmantošanu. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess.

Ieceļošana Latvijā liegta 5 ārzemniekiem. Lidostas “Rīga” un Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Turkmenistānas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, 1 Gruzijas un 1 Ukrainas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Ieceļošana liegta arī 1 Gruzijas un 1 Brazīlijas pilsonim, jo ārzemniekiem ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 7 ārzemniekiem. Terehovas un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti 2 Uzbekistānas, 2 Azerbaidžānas un 3 Krievijas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus. Viņiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Saistītie raksti

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 9 personām – 5 Ukrainas, 3 Igaunijas un 1 Latvijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 10 personas – 4 Krievijas, 2 Uzbekistānas, 2 Latvijas, 1 Lietuvas un 1 Baltkrievijas pilsoni.

LA.lv