×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Robežsardzi apgādās ar “Glock-17” pistolēm (1)

Glock - 17. Ekrānšāviņš no youtube.comGlock - 17. Ekrānšāviņš no youtube.com

Valsts Robežsardzes vajadzībām 1,2 miljonu vērtībā tiks iegādātas Austrijas ražojuma “Glock-17” pusautomātiskās pistoles un rezerves daļas.

Lai gan robežsardze ir Iekšlietu ministrijas pakļautībā esoša institūcija, šim pirkumam nauda nāks no aizsardzības budžeta. Kā skaidro Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins, tas tiek darīts, lai veicinātu NBS un Valsts robežsardzes ieroču sistēmu savietojamību.

Tomēr jāpiebilst, ka Aizsardzības ministrijas budžets var atļauties dāsnākus pirkumus, jo tam pieaugumu garantē Latvijas valdības apņemšanās 2018. gadā nodrošināt NATO prasītos 2 procentus no iekšzemes kopprodukta.

Pistoles tiek iegādātas pēc saruna procedūras ar pistoļu ražotāju “Glock Ges.m.b.H” par kopējo summu 1 236 436,36 eiro. Cik daudz “Glock-17” pistoļu nonāks iestādes rīcībā, Valsts robežsardze neatklāj, jo tas esot valsts noslēpums

Pašlaik “Glock-17” pie oficiālā pārstāvja Latvijā SIA “Gun Market” mazumtirdzniecībā maksā 724 eiro. Šajā cenā ietilpst gan PVN, gan tirgotāja uzcenojums, kā arī cenā ietilpst valsts nodeva par ieroča “piešaušanu”, kas ir 73,50 eiro. Dažādiem tirgotājiem uzcenojuma daļa var būt 30 procenti un vairāk.

Valsts iepirkumos gan atkrīt maksa par ieroča “piešaušanu”, jo to var veikt attiecīgo valsts spēku struktūru bruņojuma speciālisti. SIA “Gun Market” valdes loceklis un šaušanas instruktors Ēriks Kaufmanis teic: ja iepirkums notiek tika starp valsti un ražotāju, tas valstij ir izdevīgs.

Ē. Kaufmanis “Glock” pistoli lietojot kopš 1997. gada un uzsver, ka tā ir pasaulē izplatītākā pistole starp dažādu valstu spēka struktūrām un šo slavu “Glock” esot iemantojis ar savu vienkāršo uzbūvi, vieglo apkopi un operacionālajām spējām.

“Glock-17” ir 29 detaļas. Jo mazāk, jo labāk, to var izjaukt divu minūšu laikā. Ierocis ir drošs, uzticams, viegls, nerūsē,” skaidro Ē. Kaufmanis.

“Ierocis ir izplatīts pasaulē, nevis tāpēc, ka tam būtu labs mārketings, bet tāpēc, ka “Glock-17” ir sevi pierādījis kā uzticams ierocis. Kad pasaulē notiek ieroču iepirkumi iekšlietu struktūru vai armijas vajadzībām, parasti tiek pārbaudītas tā spējas,” piebilst Ē. Kaufmanis.

Viņš arī teic, ka “Glock” pistoles esot izturīgas jebkuros laika apstākļos. “Ierocis darbojas pat temperatūrā, kuru cilvēks nevar izturēt. Viens no testiem ir sasaldēt ieroci ledū. Tad tas tiek atkausēts un pielādēts, un arī pēc krasām temperatūras svārstībām, tas šauj it kā nekas nebūtu bijis,” teic Ē. Kaufmanis.

“Glock-17” ražotājs izstrādāja 80. gadu sākumā Austrijas armijas vajadzībām. “Glock-17” ir pusautomātiskā pistole – katra šāviena izdarīšanai nepieciešams nospiest mēlīti. Ierocim paredzētas 9 mm kalibra patronas.

Pistoles magazīnā ietilpinās 17 patronas, tomēr iespējams izmantot arī citu “Glock” pistoļu magazīnas, kurām ir lielāka ietilpība, piemēram ar 19 vai 33 patronām. “Glock-17” ir izgatavots no triecienizturīgas plastikas, kura lietošanā ir izturīgāka par tēraudu.

Pašlaik “Glock-17” ir arī Latvijas NBS bruņojumā – to lieto profesionālā dienesta virsnieki, kā arī tiekot izsniegti vienībām, kurām nepieciešami vieglie šaujamieroči, piemēram, tos izmanto Militārā policija un Speciālo uzdevumu vienība, kā arī citas NBS struktūras, kurām tas nepieciešams.

“Ierindas kareivjiem un instruktoriem pamatierocis ir triecienšautene,” skaidroja K. Galkins.

“Glock” sistēmas pistoles savā darbā izmanto arī Valsts policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tiem pridurakiem vienigais dot sudu daksas

Draugiem Facebook Twitter Google+