×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Būtu tikai par, ja kāds uzbūvētu žogu gar visu robežu. Saruna ar robežsardzes priekšnieku (22)

Foto - Valsts robežsardzeFoto - Valsts robežsardze

Nesen Latvijas ziņu lentes pāršalca vēsts, ka Igaunija no privātīpašniekiem atpirks pierobežas zemi, lai stiprinātu valsts drošību. Izskanēja arī pārmetumi, ka Latvija nerīkojas. Patiesībā gan attiecībā uz robežlīgumiem un robežas demarkāciju Latvija jau ir priekšā igauņiem, kuriem robežlīgums ar Krieviju ir parakstīts, bet vēl nav ratificēts. Kā skaidro eksperti, arī ratifikācijas procesā robeža var dažviet pabīdīties uz vienu vai otru pusi. Tādēļ robežjoslas ierīkošanu, grāvju rakšanu un stabiņu nospraušanu uzsākt nav lietderīgi. Tāpat kā zemes atsavināšanu no privātīpašniekiem, jo robežjoslas galīgā atrašanās vieta vēl nav noteikta. Skaļie paziņojumi varētu būt saistīti ar to, ka mūsu kaimiņi pēc Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera nolaupīšanas austrumu robežas drošībai pievērš pastiprinātu uzmanību un amatpersonām jādemonstrē sava rīcība. Igaunijas policijas un robežsardzes preses virsnieks Uku Tempere informēja, ka projekts pašlaik atrodas tikai sākuma stadijā – tiek apzināti zemes īpašnieki un sākta zemes vērtības aprēķināšana. Igauņi cer zemes pirkšanu pabeigt līdz šā gada beigām.

Tikmēr Latvija bez skaļiem paziņojumiem ir apzinājusi 278 zemes gabalus, kuri daļēji atrodas 12 metru robežjoslā. Lielākā daļa Iekšlietu ministrijas apzināto īpašnieku piekrituši pārdot robežjoslā ietilpstošo daļu. Pašlaik tiek gatavoti valdības rīkojumi par zemes gabalu pirkšanu. Taču zināms, ka vismaz pieci zemes īpašnieki nepiekrīt pārdot zemi, tādēļ tiks gatavoti Saeimas lēmumi par piespiedu atsavināšanu. Kādēļ nepieciešams iegādāties šos zemesgabalus un cik gatavi jauniem izaicinājumiem ir mūsu robežsargi – par to iztaujāju Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Normundu Garbaru.

Kādām vajadzībām nepieciešama zeme, ko valsts uzpērk pierobežā? N. Garbars: “Valdība ir pieņēmusi lēmumu, ka gar mūsu valsts robežu ar Krieviju ir jābūt 12 metru robežjoslai, kas paredzēta robežsardzes funkciju veikšanai un būtu valsts īpašumā. Taču šis lēmums tika pieņemts brīdī, kad privātās zemes jau bija iemērītas un izveidojusies situācija, ka vairākiem īpašniekiem daļa no zemesgabala atrodas šajā 12 metru joslā. Šo daļu no viņiem tad arī tiek plānots atpirkt.”

Robežjoslas izmantošanas vajadzības noteiks valdība un, visticamāk, šis dokuments nebūs publisks. Ziņas par to, cik un kādas tehnikas vienības šajā joslā atradīsies un kur konkrēti tās tiek izvietotas, ir ierobežotas pieejamības informācija. Pamatā šī josla nepieciešama, lai nodrošinātu pastāvīgu uzraudzību gar robežas līniju un robežstabiem. Šī josla arī nodrošinās robežsargiem brīvu un netraucētu pārvietošanos gar robežu, lai nebūtu katru reizi ar zemes īpašnieku jāskaņo atrašanās viņa privātīpašumā. Tāpat tas nodrošinās mūsu darbībām zināmu konfidencialitāti.

Šādu robežjoslu un tās platumu katra valsts nosaka atbilstoši savām interesēm un vajadzībām. Piemēram, ar Igauniju mums savulaik robežjosla bija trīs metri, bet tagad tādas tur vairs nav. Ar Baltkrieviju sākotnēji bija pieci metri, bet tagad tur arī ir 12 metri.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Annu krieveļi nozombējuši

 2. Vienas muļķības ,ASV nevar robežu ar Meksiku nosargāt ,miljoni un miljoni nelegālie meksikāņi ASV ,trīs reizes jau lēmuši lai nelegāli piesakās ,tad tos legalizēs ,jo nelegāļi nodokļus nemaksā ,ebreji arī žogu cēla lai arābi netiek ,jēgas nekādas ,čehi cēla apkārt čigānu kvartāliem ,tāpat jēgas nekādas. Pēc 1.P.k. fraņči Mažino līniju uzbūvēja ,jēgas nekādas ,somi Manerheima līniju ,jēgas nekādas ,PSRS ,Staļina līniju ,tāpat jēgas nebija. Robežu iezīmēt vajaga ,uzlikt ceļa zīmes ,bet robežas vispār kā tādas nevajaga ,lai pārvietojas kur katram patīk ,uzturēšanas atļaujas vajaga ,atnāci veikalā iepirkies un ej ,ja neiet aizved līdz robežai un palaiž ,ja lien vēl liek cietumā ,pēc mēneša laiž vaļā. Nesaprotu tos itāļus ,brauc kuģis pēc kuģa ar arābiem ,noslīgt ,protams nav jāļauj ,taču paēdina ,ļauj trīs dienas atpūsties un ar to pašu kuģi atpakal ,tā pati nauda izmaksās transports atpakaļ ,ko tagad uzturēšanai maksā. Strādātāji tāpat viņi nav. Ja kāds grib strādāt un pārcelties lai iegūst zaļo karti kā ir ASV.

 3. Laikā, kad premjers bija citplanētietis,iekšlietu ministrs tautfrontietis Segliņš kopā ar ģen.Dāboliņu lidoja un brauca pa Austrumu robežu,cēla robežkontroles punktu mājas,rādīja, kā tiek sakārtota zaļā robeža,ko tik nerakstīja līdzi braucošie žurnālisti- kur tas viss izkūpējis?Nu jālūdz jeņķiem sakārtot mūsu robežu!!!

 4. BUUTU LAIKS BEIDZOT AMERIKAI pateikt ,ko par vinju domaajam taas nolaadeetaas globaalaas politikas vaardaa kur taa savu paraadu un iztukshoto resursui delj grib iesaistiit karaa visu pasauli…….

  • Tā “domā” tikai Kremļa propagandas zombiji, tādi kā Tu.
   Neviens normāls cilvēks ar tādu Kremļa šizofrēniju nesirgst.

 5. Piedodiet par kļūdām, nejauši aizgāja teksts ar neizlabotām drukas kļūdām. Tātad, ja Aizsardzības ministrijā veiktu štatu samazināšanu, robežsargiem nebūtu jāraksta muļķīgu atskaišu kalni un paliktu daudz vairāk laika, lai sakārtotu robežu.

 6. mns radinieks bija robežsargu komadieris Latgalē, pirms dažiem gadiem aizgāja izdienas pensijā. Viņš stāstīj, ka 90-tajos gados štatos bijusi tikai sekretāre-mašīnrakstītāja, mēneša darb aplāns bijis uz vienas lapiņas. Viņš pats cirtis robežstigas un redzējis darba rezultātu. Taču vēlāk atskaišu blāķi kļuv aarvien lielāki. Jāraksta visādi absurdu dokumenti, piemēram, pārrumu žurnāls ar ierindniekiem. – Par ko runājāt, ko viņi domā? – Protams, pats izdomā kaut ko,laiir miers. Aizsardzības ministrijā savairojušies birokrāti, viņi barojas ar papīriem. Viņiem vajag ATSKAITES, lai būtu ko ANALIZĒT….

 7. Cik gan visi aptrakuši ar karošanas māniju. Cik ļoti gan katrs grib būt pirmais, kas ierauga zaļos cilvēciņus. Cik gan ādas gatavi ģērēt vēl no palikušajiem pavalstniekiem šie aptrakušie militāristi un komentētāji. Pirmdienas rīts plkst 9.00 – 10.00; Ludzas centrs; Uz ielas klusums 2 gājēji centrā iebraucot un 2 gājēji aizbraucot. Pie bibliotēkas uz stāvlaukuma 4-6 mašīnas. Pie veikala centrā tikpat apmēram. Un pāri visam pārsteidzošs klusums – ne darba dienas rīta kņada, ne darba transports šurpu turpu nebraukā.
  karojat…. Kas zibenu ceļ, no zobena krīt.
  mums galvenais amerikosiem maksāt kā 90tajos mafijas jumtam. Tik mistiskai aizsardzībai 2% no IKP. Skolas slēdzam, visu optimizējam. Rokam grāvjus, ceļam sienas un aizsargājamies,kā Vācija tālajos 30 – 40 gados.

  • Krievija vienmeer ir bijusi agresiiva valsts. Tagad, paldies Dievam amiishi Muus no krieviem sargaa. Bet robezha buus pashiem jaasakaarto, buus tur darbs arii latgalieshiem. Un dabuusim tam darbam ES atbalstu!

   • Amerika vienmērir bijusi agresorvalsts – Irāka, Lībija, indiāņu iznīcināšana 2 kontinentos. Ja amerikosi grib iekarot Krieviju, tad kāpēc sīkais šakālis Latvija rej, kur amerikosi liek.

   • par otro daļu – kāds naivums vai neziņa – naudu varbūt dos eiropa, bet līdz Latgalei tā nenonāks. dartbs latgaliešiem? – kāds naivums – ir likums par valsts iepirkumu – labākalā gadījumā konkursu vinnē eiropas vai rīgas firma un vietējie 80latnieki par kapeikām strādās. Tā ir ar visiem iepirkumiem – vinnē no rīgas, strādniekus par kapeikām vietējos.

   • “Pierobežniece Anna” ir Kremļa trollis.

    Nav vērts ar viņu diskutēt. Viņai maksā par komentāru skaitu, kuros pēc iespējas biežāk jāizmanto noteikti atslēgas vārdi (kā piem., “amerikosi”) vai noteiktas Kremļa propagandas dogmas (piem., ASV kā “agresorvalsts”).

    Tādas “Annas” vadās pēc krievu poļitruku atsūtītām rokasgrāmatām, kuros ir instrukcijas, kādus atslēgvārdus un kādas dogmas jāraksta komentāros. Ir konkrēts skaits jāsadrukā, lai izpildītu plānu un dabūtu savus sudraba grašus.

    Tas nekas, ka visām tām propagandas tēzēm nav nekādas saiknes ar faktiem un realitāti.
    Kaut vai piemēram, vai ASV ir okupējusi kaut vienu valsti un organizējusi svešās teritorijās viltus referendumus, kā to regulāri piekopj Krievija?

  • Pamuļķīte Anna,- GRIBI MIERU, GATAVOJIES KARAM !!!

   • krievam dupinju laiziji 40 gadus tagad amerikosam laiziisi kaameer nospraagsi, Krievs vismaz bulcinju iedeva un paldies pateica ,veel par to algu maksaaja,AMERIKOSS TEV jaaas un VEEL KABATAS IZTIIRIIS UN DRAUGALJIEM tavu pecpusi atdoss ,lai jaa ka Sidorova kazu.

    • Komentētājam jeegeram silti ieteiktu steidzami atrādīties psihiatram.

     Tavs šizofrēniskais savārstījums, kuros turklāt iepīti tik daudz seksuālu un psihisku vardarbību apzīmējošu vārdu, liecina par smagi traumētu psihi.

  • Ko jūs ar to dāmu ielaižaties. Viņa cenšās mums populāra valodā, tā teikt, pieejamā veidā, pārstāstīt D.Kiseļova krievijas TV programmas. Tur visur pie vainas ir ASV to katru dienu vairākkārtīgi borē ka paši jau tic tam. Bet patiesībā, kam tā Krievija ir vajadzīga. Viņas vieta, kā gudrie krievi paši sak – pie parašas, bet ambīcijas – pasaules pols. Redz, pasaulei jābūt divām polēm. Viena no tām ir Krievija. Hitlers, pirms kā uzbrukt, bijis sakopis savu zemi, Putinam uz to nav laika – viņam jāgrābj un tūlīt. Pat ķīnieši sēž klusu, pieaudzina potenciālu. No krieva šodien jauzmanās ļoti jo jzbadojies zvērs ir ļoti bīstams. Tie centieni pie robežas nav lieki, bet tie, kas grib mums iestāstīt, cik Putins ir lāga zēns, vienkārši cenšās novērst uzmanību.

 8. Cerība ir muļķa mierinājums.Kaujinieki Latvijā nemaz nav jāieved ,tie jau ir uz vietas un gaida tikai signālu.Latvijā esot ap 400 apsardzes firmas un ap 2000 bruņotiem apsargiem ,kuru dzimtā valoda ir krievu.

  • Latvijā ir 5000 profesionāli kaujinieki, 12000 apmācīti zemessargi, 27000 mednieki, apsardzes firmās strādājošie krievi visi nav nodevēji varbūt 1%, tātad 1900 bruņoti apsargi, un šajos skaitļos var tikai minēt cik brīvprātīgo pievienotos x stundā + Lietuva+Igaunija+NATO.

  • Lielākā daļa krievu,kuri šeit ir dzimuši, aizstāvēs savu Latviju un nevajag te nodarboties ar demagoģoju!

 9. Svētīgi ir tie, kas tic!

 10. Uzbūvē Latvijas sienu, izroc prettanku grāvjus, izkar pretraķešu tīklus. Vai tur vajadzīgi amerikāņi?

Draugiem Facebook Twitter Google+