Mobilā versija
Brīdinājums +3.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
20. decembris, 2013
Drukāt

Robežsargi liedz diviem bērniem svētkos apciemot tuviniekus Londonā un Dublinā (2)

lidosta_AFP_KIRILL_KUDRYAVTSEV_94

Lidostas „Rīga” robežsargi ceturtdien robežkontroles laikā tieši pirms lidojuma bija spiesti liegt izceļošanu diviem nepilngadīgiem jauniešiem, kuri vēlējušies doties pie tuviniekiem uz Dublinu un Londonu, portālu “LA.lv” informēja Valsts robežsardzē.

Izbraukšana liegta, jo pusaudži nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Robežsardzē norāda, ka decembrī lidostā konstatēti jau četri gadījumi, kad pusaudži patstāvīgi plānoja izceļot no valsts, bet nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas.

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm – Baltkrieviju, Krieviju un citām valstīm, arī Īriju un Lielbritāniju, ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Tuvojoties gada nogalei, daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu svētku sajūtu un tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem, ir vērts atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem.

Neskaidrību gadījumā par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem var zvanīt uz robežsardzes diennakts tālruni 67075616 vai rakstīt e-pastu uz “robezsardze@rs.gov.lv”, vai meklēt informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā “www.rs.gov.lv” sadaļā – „Jautājumi un atbildes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tādi noteikumi spēkā ir nez kuro gadu. Vecākiem vajadzēja parūpēties, lai viņu pusaudži varētu ceļot likumīgā kārtā.

  2. Pareiza robezsargu riciba.Pusaudzu klainosana bez vecaku zinas ir jaierobezo.

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (15)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+