×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Robežsargi liedz diviem bērniem svētkos apciemot tuviniekus Londonā un Dublinā (2)

lidosta_AFP_KIRILL_KUDRYAVTSEV_94

Lidostas „Rīga” robežsargi ceturtdien robežkontroles laikā tieši pirms lidojuma bija spiesti liegt izceļošanu diviem nepilngadīgiem jauniešiem, kuri vēlējušies doties pie tuviniekiem uz Dublinu un Londonu, portālu “LA.lv” informēja Valsts robežsardzē.

Izbraukšana liegta, jo pusaudži nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Robežsardzē norāda, ka decembrī lidostā konstatēti jau četri gadījumi, kad pusaudži patstāvīgi plānoja izceļot no valsts, bet nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas.

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm – Baltkrieviju, Krieviju un citām valstīm, arī Īriju un Lielbritāniju, ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Tuvojoties gada nogalei, daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu svētku sajūtu un tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem, ir vērts atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem.

Neskaidrību gadījumā par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem var zvanīt uz robežsardzes diennakts tālruni 67075616 vai rakstīt e-pastu uz “robezsardze@rs.gov.lv”, vai meklēt informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā “www.rs.gov.lv” sadaļā – „Jautājumi un atbildes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tādi noteikumi spēkā ir nez kuro gadu. Vecākiem vajadzēja parūpēties, lai viņu pusaudži varētu ceļot likumīgā kārtā.

  2. Pareiza robezsargu riciba.Pusaudzu klainosana bez vecaku zinas ir jaierobezo.

Draugiem Facebook Twitter Google+