×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Robežsargs: Bēgļi palīdzību vairs nelūdz, bet gan pieprasa (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēdējos gados bēgļi, kas mēģina iekļūt Eiropā, ir būtiski mainījušies – viņi palīdzību vairs nelūdz, bet gan pieprasa, šorīt LNT stāstīja Latvijas robežsargs Pēteris Zaķis, kurš šopavasar atgriezās no Eiropas Savienības (ES) robežapsardzes aģentūras “Frontex” operācijas Grieķijā.

Zaķis stāstīja, ka parasti operācijas dalībnieki atklājuši bēgļu laivas, kurās bija 40 līdz 50 cilvēki, pārsvarā vīrieši, bet parasti tajās bijušas arī piecas sešas sievietes. Laivās braucošie tikuši iztaujāti, tad robežsargi sazinājušies ar operācijas vadības centru, lai nolemtu, uz kuru ostu pavadīt laivu.

Robežsargs līdzīgās misijās ir strādājis jau vairākus gadus un novērojis, ka pēdējos gados būtiski mainījusies bēgļu uzvedība – ja agrāk bēgļi bijuši tādi bailīgāki un lūguši palīdzību, tad tagad jau viņi uzvedas pašpārliecināti un palīdzību nevis lūdz, bet gan pieprasa.

Cits “Frontex” operācijas dalībnieks, robežsargs Raimonds Garais piebilda, ka arvien labāk ir jūtams, ka bēgļu sūtīšana uz Eiropu ir labi organizēts bizness, jo laivās braucošie ir pilnībā instruēti, ko, kad un kāpēc jādara un jāsaka.

Garais gan piebilda, ka pašlaik bēgļu plūsma uz Grieķiju ir būtiski samazinājusies, jo turki šos cilvēkus biežāk aiztur jau savā pusē un patrulēšanā ir iesaistījušies arī NATO
karakuģi.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vai var veinreiz beigt murkšķēt par bēgļiem un saukt lietas īstajos vārdos – teroristi!!!

 2. Kur tad izčibēja tie welkomisti ar plakātu “Ŗainis arī bija bēglis!”??! Vai arī devušies bēgļu gaitās uz Šveici?

 3. ES savu ir panākusi,sāks vietējos dzīt ārā no mājām,vietējiem biznesmeņiem atņemt biznesu,ja nedos raus gaisā,ieņems no sākuma eiropu pēctam amēriku,pāries uz krieviju,tatāri,tie ir musulmaņi,čečeni,uzbeki un vis tas reģions,kājau ir teikts:musulmaņi valdīs pār pasauli.

 4. Visa šo bēgļu plūsma uz eiropu ir organizēta darbība jau no sākta gala.Taču vidējiem prāti joprojām par to šaubās.KA BĒGĻI PĀR PLUDINĀS EIROPA BIJA SKAIDRS JAU NO TĀ BRĪŽA ,KAD VARĒJA REDZĒT ,kad mērķtiecīgi tika iznīcināti Tuvie austrumi un to valstis–lībija ,Iraka ,Sīrija u.t.t..Jau tad bija skaidrs ,ka šiem ļaudīm tiks atņemta un iznīcināta VIŅU zeme,būs sagrautas viņu mājas un viņi būs spiesti meklēt saviedrības palīdzību citās valstīs.Ne jau bēgļi vainīgi pie tā,kas tagad notiek .

  • Pilnigi pareizi, jo ne jau aiz liela prieka un laimes sie nabaga nelaimigie cilveki ir pametusi savas dzimtas majas. Nevajadzeja NATO un ASV taisit haosu pa visu planetu. Suverenas valstis tiek nekaunigi sagrautas un iznicinatas. Visu laiku melo viena melosana par tiem Krievijas draudiem. Svilpo viena svilposana un kauc viena kauksana par to aptrakuso un asinaino Kremli, bet kas bombardeja Dienvidslaviju, Iraku, Libiju, Siriju, atkal-Kremlis?

 5. Vai ta’ robežsargiem plintes jau atņemtas?

 6. ATPAKAĻ VISU, NO KURIENES NĀKUŠI!!! ES ŠĪ INDE, KĀ TEICIS UNGĀRIJAS VALSTS VADĪTĀJS URBANS, NAV VAJADZĪGA!!! AR IZTĒRĒTO NAUDU LAI NORĒĶINĀS AR PĀRVADĀTĀJIEM UN INSTRUKTORIEM!!!

 7. ATPAKAĻ NOTEIKTI, NO KURIENES NĀKUŠI!!! KAS ATTIECAS UZ VIŅU NAUDU, TAD LAI PAŠI TIEK GALĀ AR SAVIEM TRANSPORTĒTĀJIEM!! CIK ILGI VĒL TOS RIEBEKĻUS ES GATAVOJAS UZŅEMT??? JA ŠO PROCESU ES NEVAR APTURĒT, TAD LAI ES GUDRIE PAŠI TIEK GALĀ AR SAVIEM UZŅEMTAJIEM MIGRANTIEM UN LIEK MIERĀ CITAS ES VALSTIS!!! MUMS ŠIE BĪSTAMIE KADRI JEB INDE, KĀ TEICA UNGĀRIJAS VADĪTĀJS URBANS, PILNĪGI NAV VAJADZĪGI!!?

 8. Nevis tikai pirmās 12, bet visas laivas bez izņēmuma. Paņemt aiz striķīša un aizšlepēt atpakaļ uz turieni, no kurienes nākušas.
  Un visus tos ziķerus, kas tagad sauļojas un badojas pie Ungārijas robežas, un tos, kas slamstās pa Grieķiju, Itāliju u.c. valstīm bezjēgā, salādēt lidmašīnās un aizvest atpakaļ uz Āfriku. Kulturēli, ar ērtībām.
  Paceļojāt pa Europu, nu laiks uz mājām.
  Un visiem austrumzemju bombardētājiem arī laiks savākt savas bumbas un tīties uz saviem krastiem. Pietiek mētāt savas bumbiņas pa svešām zemēm, laiks sakopt savas valstis.

 9. Pirmās 12 laivas atgriezt atpakaļ uz Āfrikas krastiem un bizness pats no sevis beigsies…

  • tieši tā,aizvest atpakaļ tos visus vazaņķus un naudiņas aptrūktos to mēģināt vēlreiz un biznesmeņiem ātri nāktos trūkties jo sāktos atgriezeniskas darbības,atpakaļ atvestie sāktu pieprasīt savu naudu atpakaļ par neizdevušos braucienu uz bezmaksas paradīzi!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+