×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. jūnijs, 2017
Drukāt

Robežsargs sašauj kontrabandistu (8)

Foto - LETA Foto - LETA

Ilustratīvs attēls

2.jūnija naktī, pārbaudot informāciju par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu un veicot meklēšanas un vajāšanas pasākumus, Alūksnes novada Pededzes pagastā robežsargs, pielietojot ieroci, sašāvis un aizturējis Latvijas iedzīvotāju, kurš nepakļāvās robežsarga prasībai apstāties, portālu LA.lv informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Neilgi pēc pusnakts, pārbaudot informāciju par akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu, robežsargi sāka meklēt pārkāpēju un, konstatējot Latvijas nepilsoni ar kontrabandas cigarešu saini, aicināja viņu apstāties. Vīrietis robežsarga likumīgajām prasībām nepakļāvās un vajāšanas laikā izrādīja fizisku pretošanos. Pārkāpējs tika aizturēts, pielietojot dienesta ieroci, un tika ievainots kājā.

Pēc aizturēšanas pārkāpējam tika sniegta pirmā palīdzība un viņš tika nogādāts slimnīcā.
Pret aizturēto personu uzsākts kriminālprocess par smagu noziegumu izdarīšanu, t.i. par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas teritorijā (kontrabandu) personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās  un par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Pētersone norāda, ka robežsargs ir tiesīgs lietot šaujamieroci, lai aizturētu valsts robežas pārkāpēju, atvairītu uzbrukumu un izbeigtu pretošanos.

Salīdzinoši neilgā laika posmā mērķtiecīga šaujamieroča pielietošana pret pārkāpēju notikusi jau otro reizi, jo 2016.gada 1.septembrī šaujamierocis tika pielietots pret nelegālo imigrantu pārvietotāju, kurš izrādīja fizisku pretošanos un nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība Atbildēt

  Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) norāda, ka nepakļaušanās ir diezgan smags noziedzīgs nodarījums, kurš rada smagus fiziskas un psiholoģiskas ciešanas, nodarot morālu kaitējumu robežsargiem.
  LIDA uzskata, ka šādos gadījumos darbiniekam ir visas tiesības prasīt kompensāciju no vainīgās personas par nodarīto kaitējumu.
  �Arodbiedrība regulāri sniedz biedriem tiesisku palīdzību, tai skaitā pārstāvot biedra tiesiskas intereses tiesā.

 2. “Vīrietis robežsarga likumīgajām prasībām nepakļāvās un vajāšanas laikā izrādīja fizisku pretošanos.” Dīvains raksts, kā bēgot no kāda var izrādīt fizisku pretošanos? Tad jau sanāk ka bēglis bija jau noķerts, robežsargs nevarēja viņu savaldīt un ielaida lodi kājā – tad jau īsta ‘veča’ rīcība!

 3. Kāpēc Latvijas okupanti un okupantu pēcteči tiek saukti par nepilsoņiem?

 4. driz tev bus pirdik sac jau berem gatavoties

 5. Malacis robežsargs!

 6. Tu esi slims. Tev tikai klistīra var līdzēt.

 7. Vismaz kāds dara savu darbu.

Draugiem Facebook Twitter Google+