×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. maijs, 2016
Drukāt

Robežtelpa: Trešo dienu savā rokdarbu salonā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Līga un Mārtiņš Ates ar dēliem Rūdolfu un Ēvaldu un meitu Katrīnu savā darbnīcā.

DOSJĒ

Lasa: internetā avīzes "Kursas Laiks" un "Kurzemes Vārds".
Klausās: Radio SWH.
Skatās: TV 3, animācijas filmas
Vaļasprieki: pārgājieni gar jūru un fotografēšana.

LĪGA un MĀRTIŅŠ ATES paaudzēm ir rucavnieki. Pievelkot lauki, daba, klusums un miers. Bet par visu vairāk izsaka atvašu Rūdolfa (10), Katrīnas (7) un Ēvalda (6) gaviles – jūra! jūra! jūra! – un zibenīgais skrējiens no kāpas līdz viļņu šļakatām, kad kopā no Rucavas pagasta centra esam aizbraukuši līdz jūrmalai Nidā, kur kāpās Latvijas robežstabs ar Lietuvu. Piekrastē dūksnaina ceļa malās pa vientuļai sētai ar latviešu vārdiem, bet pagalmā mašīnas ar lietuviešu numuriem. Lietuvieši izpērk zemes, lai vasarās būtu tuvāk jūrai.

Līgas mazais bizness ir adīšana un tamborēšana. Vasarai – elegantas dāmu cepures, ziemai cimdi, cepures, šalles, matusprādzes un somiņas. Pasūtījumu tik daudz, ka palīgā nāk gan mamma, gan māsa. Burtiski pirms trim dienām Līga Rucavas pagastā atklājusi savu salonu–veikalu un darbnīcu, kur var ienākt, aplūkot preci, patērzēt un iemalkot kafiju. Lētākās cepures maksā 15, bet dārgākās pat 25 eiro.

Vīrs Mārtiņš nodarbojas ar piena lopkopību. “Sliktāk nav bijis pat krīzes gados, tāds kritums piena cenai nav pieredzēts nekad, šis ir vistrakākais brīdis. Taču svaidīties un mētāties arī nevaram, kaut kā jāpārcieš,” viņš saka. “Kopā ar nomātajiem mums ir 60 hektāru zemes, ja būtu tikai piena lopkopība, izdzīvot nevarētu.” Jāvāc skābsiens, bet par kādu naudu pirkt degvielu? Taču pāriet uz citu nozari lauksaimniecībā arī neesot īsti reāli…

Visi trīs bērni iet Rucavas pamatskolā, kā arī mākslas skolā zīmēšanas un keramikas pulciņos. Vecākais, Rūdolfs, ir skolotājas luteklis. Darbnīcā pie sienām piekārtās dzirnavas zīmējis viņš. Izliktie neesot pat tie izcilākie darbi, labākie nobružājušies, tik daudz rādīti. Skicēs atklājas Roberta kaislība kopš lego laikiem – kuģi un mājas.

Spilgtā atmiņā ģimenei Operas apmeklējums pirms pāris gadiem. To uzdāvinājis Valsts prezidents Andris Bērziņš kā daudzbērnu ģimenei, kura bija uzaicināta pie viņa ciemoties Ziemassvētkos Rīgas pilī.

Līgas vaļasprieks ir viesu mājas “Pūķa rags” rīkotais pārgājiens apkārt Papes ezeram. Šogad viņai līdzi pirmo reizi devies arī Rūdolfs un nosoļojis deviņpadsmit kilometrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+