×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Robežu bloķē 8. marta ziedi

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Transporta līdzekļu rindu palielināšanās pie Latvijas–Krievijas robežas pēdējo nedēļu laikā ir saistīta ar kaimiņvalsts robežkontrolē iesaistīto dienestu darbību. Latvijas pusē muitas dienesta darbā nekādas robežšķērsošanas vietas caurlaidību ietekmējošas pārmaiņas nav veiktas, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID aicina pārvadātājus, kuri ved preces uz Krieviju, izmantot muitas kontroles punktu “Grebņeva”, kur rindā gaida samērā neliels skaits kravas automašīnu. Kopumā rindu palielināšanās galvenokārt ir saistīta ar ekonomiskās aktivitātes kāpumu, kam ir sezonāls raksturs. Saskaņā ar Krievijas Federālā muitas dienesta neoficiāli sniegtu informāciju viens no faktoriem, kas ir ietekmējis rindu veidošanos, – kravas ar ātrbojīgām precēm, proti, ziediem, ņemot vērā tuvojošos 8. marta svētkus. Lai gan šādu kravu skaits ir būtiski palielinājies, atbildīgais kontrolējošais dienests nav novirzījis papildu resursus to kontrolei, tāpēc veidojas rindas.

Pašreizējā situācija, iespējams, daļēji ir saistīta arī ar Krievijas robežsardzes dienesta pastiprinātu robežšķērsošanas noteikumu ievērošanas kontroli uz Krievijas–Baltkrievijas robežas. Tā kā, pēc VID rīcībā esošās neoficiālās informācijas, Eiropas Savienības pārvadātājiem un citām personām tiek ierobežota iespēja šķērsot Baltkrievijas–Krievijas valsts robežu, starptautiskā autosatiksme tiek novirzīta caur Latvijas teritoriju, kas būtiski ietekmē autotransportlīdzekļu plūsmas pieaugumu uz Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Latvijas pusē nekādas izmaiņas, kas varētu negatīvi ietekmēt robežšķērsošanas vietas caurlaidību, nav veiktas. Izbraucot no Latvijas, robežu šķērso tik daudz transportlīdzekļu, cik tiek ielaisti attiecīgajā robežšķērsošanas vietā Krievijas pusē. Kā liecina VID rīcībā esošā informācija, pēdējā laikā ir samazinājies vidējais diennaktī noformēto kravu skaits: iepriekšējā nedēļā robežu caur muitas kontroles punktu “Terehova” Krievijas virzienā šķērsoja vidēji 250 kravas automašīnas, bet šonedēļ – vidēji 210 kravas automašīnas. Samazinoties Krievijas pusē diennaktī noformēto kravu skaitam, rinda ir būtiski palielinājusies.

Veidojoties rindām, VID Muitas pārvalde nekavējoties informēja Krievijas Federālā muitas dienesta Ziemeļrietumu apgabala muitas pārvaldi par radušos situāciju. VID ir arī aicinājis kaimiņvalsts muitas dienestu ievērot noteikto robežšķērsošanas vietas caurlaidību, nodrošinot, ka stundas laikā tiek noformētas vidēji 15 – 17 kravas, kā to nosaka savstarpēja vienošanās.

 

Uzziņa

Rindas izbraukšanai uz Krieviju (situācija 2. martā no rīta)

*Grebņevas robežkontroles punktā – 90 automašīnas, kas nozīmē aptuveni 22 stundu gaidīšanas laiku.

*Terehovas robežkotroles punktā – 630 automašīnas, kas nozīmē aptuveni 72 stundu gaidīšanu.

Avots: VID dati

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+