Sports
Ziemas sports

Rodčenkovs par dopinga analīžu provju manipulācijām apvaino Starptautisko biatlona savienību0

foto: ITAR-TASS/Scanpix

Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) pirms 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm esot manipulējusi ar Krievijas sportistu analīzēm, norvēģu medijam NRK izteicies kādreizējais Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs.

Rodčenkovs atklāja, ka IBU neveica izmeklēšanu saistībā ar Krievijas sportistu asins analīzēm, kas esot uzrādījušas iespējamu dopinga klātbūtni provēs.

Savukārt Norvēģijas Antidopinga pārstāvniecība nevēlējās konkrēti kritizēt IBU, taču piekrita Rodčenkova kritikai par dopinga sistēmām. Norvēģija arī uzskata, ka visas ar dopingu saistītās operācijas būtu jāveic neatkarīgām organizācijām.

Saistītie raksti

Rodčenkovs pirms dažiem mēnešiem Vācijas televīzijas kanāla ARD pārraidītajā dokumentālajā filmā norādīja, ka Krievijas dopinga programmas izveidē un uzturēšanā norādījumu nākuši no pašas augšas, no valsts prezidenta Vladimira Putina.

Pēc tam viņš saņēma draudus un tādēļ šobrīd maskējas un slēpjas ASV.

Austrijas policija otrdien veica kratīšanu IBU mītnē Zalcburgas pilsētā.
Tiesa, kratīšanas iemesls vēl ir neskaidrs, tomēr tas varētu būt saistīts ar dopinga skandāliem. Šo lietu vada Austrijas prokuratūras iestāde, kas cīnās pret ekonomiskiem noziegumiem un korupciju.

IBU gan atteicās sniegt komentārus, norādot, ka plašāks paziņojums sekos vēlāk.

LA.lv