Sports
Ziemas sports

Rodčenkovs stāsta par Putina lomu Krievijas dopinga sistēmā9


Krievijā Grigoriju Rodčenkovu tagad daudzi sauc par nodevēju un mēģina viņa liecības saukt par meliem.
Krievijā Grigoriju Rodčenkovu tagad daudzi sauc par nodevēju un mēģina viņa liecības saukt par meliem.
Ekrānuzņēmums no NTV sižeta

Krievijas prezidents Vladimirs Putins zinājis par valsts atbalstīto dopinga programmu, pirmdien Vācijas televīzijas kanālam ARD atklāja bijušais Maskavas Antidopinga aģentūras vadītājs Grigorijs Rodčenkovs.

“Protams, viss nāk no augšas, no prezidenta,” Rodčenkovs sacīja telefonintervijā.

“Jo tikai prezidents var dot tik īpašu rīkojumu Krievijas slepenajam dienestam FSB,” norādījis Rodčenkovs piebilstot, ka Putinam par shēmu bija jāzina.

Rodčenkovs 2016.gadā aizbēga uz ASV, jo baidījās par savu dzīvību. Iepriekš pēkšņi bija miruši divi citi Krievijas Antidopinga aģentūras augsti darbinieki.

Rodčenkovs ir pārliecināts, ka Putins bijis informēts par sporta ministra, tagadējā vicepremjera Vitālija Mutko programmas detaļām. Esot Maskavas Antidopinga aģentūras vadītāja amatā, Rodženkovam bija jāatskaitās toreizējam sporta ministra vietniekam Jurijam Nagorniham, kurš, ziņoja Mutko. Savukārt Mutko tālāk bija jāziņo Putinam.

Rodčenkovs apgalvo, ka pirms 2014.gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Krievijai bija izstrādāta valsts mēroga dopinga programma arī 2008.gada Pekinas un 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs.

Saistītie raksti

Pēc aizbēgšanas no Krievijas Rodčenkovs tika iekļauts FIB liecinieku aizsardzības programmā, kamēr Krievija izdeva orderi viņa apcietināšanai.

“Baudu katru dienu, kurā izdevies palikt dzīvam,” intervijā sacīja Rodčenkovs.

Ne Pasaules antidopinga aģentūra (WADA), ne Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) Putina vārdu nav saistījušas ar šo skandālu, tikai norādot Sporta ministrijas virzienā un uz mūžu diskvalificējot Nagornihu un Mutko.

LA.lv