×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Rodčenkovs stāsta par Putina lomu Krievijas dopinga sistēmā (9)

Ekrānuzņēmums no NTV sižetaEkrānuzņēmums no NTV sižeta

Krievijā Grigoriju Rodčenkovu tagad daudzi sauc par nodevēju un mēģina viņa liecības saukt par meliem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins zinājis par valsts atbalstīto dopinga programmu, pirmdien Vācijas televīzijas kanālam ARD atklāja bijušais Maskavas Antidopinga aģentūras vadītājs Grigorijs Rodčenkovs.

“Protams, viss nāk no augšas, no prezidenta,” Rodčenkovs sacīja telefonintervijā.

“Jo tikai prezidents var dot tik īpašu rīkojumu Krievijas slepenajam dienestam FSB,” norādījis Rodčenkovs piebilstot, ka Putinam par shēmu bija jāzina.

Rodčenkovs 2016.gadā aizbēga uz ASV, jo baidījās par savu dzīvību. Iepriekš pēkšņi bija miruši divi citi Krievijas Antidopinga aģentūras augsti darbinieki.

Rodčenkovs ir pārliecināts, ka Putins bijis informēts par sporta ministra, tagadējā vicepremjera Vitālija Mutko programmas detaļām. Esot Maskavas Antidopinga aģentūras vadītāja amatā, Rodženkovam bija jāatskaitās toreizējam sporta ministra vietniekam Jurijam Nagorniham, kurš, ziņoja Mutko. Savukārt Mutko tālāk bija jāziņo Putinam.

Rodčenkovs apgalvo, ka pirms 2014.gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Krievijai bija izstrādāta valsts mēroga dopinga programma arī 2008.gada Pekinas un 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs.

Pēc aizbēgšanas no Krievijas Rodčenkovs tika iekļauts FIB liecinieku aizsardzības programmā, kamēr Krievija izdeva orderi viņa apcietināšanai.

“Baudu katru dienu, kurā izdevies palikt dzīvam,” intervijā sacīja Rodčenkovs.

Ne Pasaules antidopinga aģentūra (WADA), ne Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) Putina vārdu nav saistījušas ar šo skandālu, tikai norādot Sporta ministrijas virzienā un uz mūžu diskvalificējot Nagornihu un Mutko.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kremliniem pļūtiens no pasa rīta,
  ha ha

 2. ja ja nupat jau pats putims personigi gāja mēģenes mainit un iečurāja jaunus paraugus. šis ir lielisks piemērs kad propogandas meli savu pārspilejuma dēļ jau vairs nav ticami lai kā tiktu tiražeti un atkārtoti

 3. =Rodčenkovs 2016.gadā aizbēga uz ASV, jo baidījās par savu dzīvību. Iepriekš pēkšņi bija miruši divi citi Krievijas Antidopinga aģentūras augsti darbinieki.=
  Tiem ar acu klapēm te ir arī atbilde – moris savu padarījis nu var izkrist pa logu no 13 stāvā…it īpaši, ja dzīvo 3. stāvā.Ne katrs Kremļa labā gatavs tādam lidojumam…

  • tev patīk sazverestibas teorijas Atbildēt

   tad var vel citu publiskot- tie divi pēkšņi nomira jo atteica amišu aģentiem kļūt par viņu propogandas ruporiem, bet tā kā priekļikums bija izteikts tad atstāt dzīvus vairs nevareja. trešajā mēģinājumā cip paveicās jo nu vareja vervētajam ierēdnim pateikt kas ar to notiks ja viš nepiekritīs amišu piedavājumam

 4. Pēc kādiem 10 gadiem . Tāds ka Rodčenko lugs Krieviju atgriezties un atvajnot viņu. Kā un visi noziedzniki kuri aizbēgt no Krievijas uz ASV, bet ja tu esi jau ASV TEU protams vājag uz Krieviju dirst. Bez tā tevī tur neviens netures

  • jāēd un jādzivo jau ar par kautko, ar vienu samaksātu “interviju”jau nepietiek, un profesijas jau zēnam nekādas nav, atiecigi ari darba un ienākumu nav. tad nu kādus gadus vares izvilk ar šiem stāstiem, bet jau pēc olimpiādes tas vairs nebūs aktuāli, un tad jau vares bomžot.

 5. Ha-Ha-Ha-Ha !

 6. Izlabojiet drukas kļūdu:
  Rodženkovam

 7. Эй, кто – нибудь, пристрелите этого ублюдка! Вот же мразь! Atbildēt

  Da!

Draugiem Facebook Twitter Google+