Sports
Hokejs

Rodrigo Ābols: Beidzot smagums no pleciem būs nokritis0


Rodrigo Ābols pēc saviem pirmajiem vārtiem Zviedrijas elites līgā sniedz interviju.
Rodrigo Ābols pēc saviem pirmajiem vārtiem Zviedrijas elites līgā sniedz interviju.
Foto: “Orebro”

Ceturtdien īpašas emocijas izbaudīja Latvijas hokeja izlases spēlētājs Rodrigo Ābols, jo 22 gadus vecais uzbrucējs guva savā karjerā pirmos vārtus Zviedrijas elites līgā.

Ābolam, kurš pavasarī Dānijā aizvadīja lielisku pasaules čempionātu, šī sezona sākās neveiksmīgi, jo vienā no pirmssezonas pārbaudes spēlēm Rodrigo salauza rokas pirkstu. Bija nepieciešama operācija un vairāku mēnešu atveseļošanās, bet tagad viņš ir atpkaļ laukumā un rāda rezultatīvu sniegumu “Orebro” komandas rindās.

Sezonas pirmajā spēlē pagājušajā sestdienā Ābols nopelnīja punktu par rezultatīvu piespēli, bet ceturtdien guva arī vārtus – pirmos Zviedrijas elitē.

Tiesa, abos mačos “Orebro” zaudēja, ceturtdien ar 3:6 savā laukumā atzīstot Kārlstades “Farjestad” pārākumu.

“Ielaidām sešus vārtus, kas ir krietni par daudz. Bijām spēlē, rādījām labi sniegumu, taču bija sajūta, ka paši izlaidām šī mača grožus no rokām. Ļāvām pretiniekiem iemest pāris vieglas ripas,” pēc mača atzina Ābols, kurš “Orebro” komandu pārstāv otro sezonu.

Iepriekšējā sezonā latvietis 26 spēlēs atzīmēs tikai ar vienu rezultatīvu piespēli un sezonas otrajā pusē tika izīrēts uz “Karlskoga” komandu, kas spēlē līgu zemāk. Savukārt šosezon savus pirmo vārtus elites līgā Ābols iemeta jau otrajā mačā, vārtu priekšā pielabojot ripas lidojuma virzienu. Tobrīd rezultāts kļuva neizšķirts 1:1.

“Partneris izdarīja metienu no zilās līnijas, man atlika tikai pieskarties ripai. Biju ļoti priecīgs, redzot, ka ripa ielido vārtos.

Zinot, kā man bija klājies iepriekš, tagad varu teikt, ka smagums no pleciem ir nokritis,” atzina Ābols.

“Orebro” komandai sezonas sākums gan padevies blāvāks nekā cerēts, jo deviņās spēlēs izcīnīti vien deviņi punkti, kas komandu ierindo 13.vietā 14 klubu konkurencē.

“Nedrīkstam nolaist galvas un rokas, jo jau sestdien būs nākamā cīņa. Kopā izanalizēsim savas kļūdas un centīsimies nākamajās spēlēs parādīt labāku sniegumu,” Ābols uzsvēra, ka komanda ir apņēmības pilna pārtraukt čeru zaudējumu sēriju.

Saistītie raksti

Tieši Zviedrijā Rodrigo savulaik sāka apgūt hokeja gudrības, jo tur piecas sezonas spēlēja viņa tētis Artis, kurš gan elites līgā neaizvadīja nevienu maču, jo pārstāvēja pēc spēka otrās jeb “Allsvenskan” līgas klubu no Nīčepingas.

Maijā Dānijas pilsētā Herningā notikušajā pasaules čempionātā Ābols bija viens no uzbrukuma līderiem, astoņās spēlēs iemetot vienus vārtus un četras reizes asistējot partneriem.

LA.lv