Uncategorized

Rogozins neatzīst, ka skandalozais tvīts bijis par Madonnu 0

Foto-LETA/AFP

Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins neatzīst, ka skandalozais, plašu rezonansi izraisījušais tvīts par “morāles lekcijām” ārzemju viesizrāžu laikā būtu bijis veltīts Madonnai, kas šonedēļ koncertā Maskavā pauda atbalstu krievu pankgrupai “Pussy Riot” un izpausmes brīvībai.

“Lūk, kas ir interesanti – burtu “b” visi sapratuši vienzilbīgi, kaut gan aiz tā varēja slēpties tādi vārdi kā “dieviete” (krieviski – “boginja”) vai arī, piemēram, “balerīna”,” savā sociālā tīkla “Facebook” lapā spriež vicepremjers bruņojuma atjaunošanas jautājumos.

Tiesa gan, mediji, spriežot pēc konteksta, viennozīmīgi bija sapratuši, ka ar “b” Rogozina trešdienas tvītā domāts labi zināmais vulgārisms vieglas uzvedības sieviešu apzīmēšanai, kura latviskais analogs sākas ar burtu “m”.

“Katra bijusī m. līdz ar vecumu cenšas visiem lasīt lekcijas par morāli. Īpaši ārzemju turneju un viesizrāžu laikā,” tviterī trešdien ierakstīja Rogozins.

Tvīts tika pamanīts. Tas tika ievietots arī Kremļa partijas “Vienotā Krievija” oficiālajā mājaslapā, kur arī tika norādīts, ka Rogozins uz Madonnas uzstāšanos raugās “skeptiski”.

“Koncertā Maskavā dziedātāja pauda atbalstu “Pussy Riot” dalībniecēm. Komentējot šo faktu, vicepremjers norādīja, ka ārzemju viesizrāžu laikā lasīt lekcijas par morāli ir īpaši viegli,” lasāms “Vienotās Krievijas” mājaslapā.

Arī Krievijas ziņu aģentūras vēstīja, ka Rogozins nopēlis amerikāņu dziedātāju.

Tagad vicepremjers sūrojas, ka viņu nepareizi sapratuši. “Un uzreiz manu izteikumu sasaistīja ar tā dēvēto Madonnu, kaut arī par viņu es neminēju nevienu vārdu. Lūk, ko nozīmē stabils sabiedriskais viedoklis,” norādīja vicepremjers.

Otrdien Madonna Maskavā uzstājās Olimpiskajā sporta kompleksā. No skatuves saistībā ar “Pussy Riot” lietu viņa izteicās par labu cilvēka tiesībām atklāti paust savas emocijas un pārliecību.

“Maša, Nadja, Katja (..) par savu nodarījumu maksā pārāk augstu cenu,” sacīja Madonna, paužot cerību, ka meitenes atbrīvos. “Šīm meitenēm, kas piecus mēnešus ir cietumā, mēs vēlam brīvību un lūdzamies par viņu atbrīvošanu. Vēlos, lai pasaulē valdītu miers, brīvība un talants.”

Izpildot nākamo koncerta numuru – pazīstamo hitu “Like a Virgin” -, Madonna bija apvilkusi balaklavu, gluži kā to savās akcijās mēdz darīt krievu pankgrupas dalībnieces, bet uz viņas ķermeņa ar melnu flomāsteru bija uzrakstīts “Pussy Riot”.

LA.lv