×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Rojā sākusies piektā mākslas laboratorija ROJAL

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

No 12. līdz 25. jūlijam jau piekto reizi Rojā norisinās starptautiska mākslas laboratorija ROJAL, kurā piedalīsies mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm, portālam LA.lv pavēstīja novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka.

Rojas pilsētvidē notiks mākslas izstāde, performances, koncerti, krāšņu kurināšana un to atvēršana, sarunu un darbnīcu programma. Mākslas laboratorijas ROJAL 2015 dalībnieku vidū ir tādi mākslinieki kā Ewa Wesolowska (Polija), Izolde Cēsniece (Latvija), Collectif L.S. (Čehija), Vicente Lessers and Gregorijs Sunjo, Remigijs Sederevičs (Lietuva), Gundega Evelone un Andris Landaus (Latvija), stāsta Broka.

Jau no jūlija sākuma Rojas muzejā apskatāma ROJAL 2014 dalībnieces Kristīnes Lazdānes izstāde “Kaltēniešu Ziemassvētki” kuru viņa, sadarbojieties ar rokgrupu “Pusdienu piedāvājums”, prezentēs piektdien, 24.jūlijā plkst.16.

Savukārt māksliniece Izolde Cēsniece 17. jūlijā plkst.18 aicina Rojas kultūras centrā rojniekus, īpaši jaunākā vecuma, un to viesus piedalīties savā projektā “Detektīva zīmējums” kura dalībnieki iejutīsies detektīva lomā – pēc liecinieku stāstījuma zīmēs tēlus, cenšoties notvert vizuālu līdzību, vadoties no stāstītā vārda gluži kā kriminālizmeklēšanas mākslinieki.

Sestdien,18. jūlijā ieplānota “atvērto durvju diena”, kuras laikā ikviens varēs iepazīties ar topošajiem darbiem un izmēģināt savus spēkus radīšanā ROKU darbnīcā Upes ielas sākumā.

Laboratorija noslēgsies reizē ar kinofestivālu ROJAL 25. jūlijā ar izstādi Rojas pilsētvidē.

Mākslas laboratorija ROJAL, kas sākusies 1997. gadā kā simpozijs ROJARAKU (no 2000. līdz 2006. gadam kā mākslas laboratorija) ir mākslinieku vadīta, nekomerciāla iniciatīva, unikāla Latvijā. Kopš 1997.gada vairāk nekā 80 mākslinieku no ASV, Lielbritānijas, Šveices, Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Zviedrijas, Francijas, Kanādas, Izraēlas, Lietuvas un Latvijas ir piedalījušies mākslas laboratorijās Rojā, strādājot dažādās disciplīnas un medijos: keramikā, glezniecībā, tēlniecībā, instalāciju mākslā, vides un skatuves mākslā, performancēs, fotogrāfijā, video un skaņu mākslā. Joprojām daļa no četrpadsmit gadu gaitā radītā apskatāma Rojas pilsētvidē.

Laboratoriju organizē Mākslas grupa ROKU, tā kurators ir mākslinieks Māris Grosbahs. Notikumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rojas novada pašvaldība u.c..

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+