Dabā
Zaļā dzīvošana

Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi0


Rojas dabas takas virtuālos skatu torņus LVM izveidoja sadarbībā ar virtuālās realitātes studiju “Ocean Multimedia”. Šis ir viens no pirmajiem šāda veida papildinātās realitātes projektiem Latvijā.
Rojas dabas takas virtuālos skatu torņus LVM izveidoja sadarbībā ar virtuālās realitātes studiju “Ocean Multimedia”. Šis ir viens no pirmajiem šāda veida papildinātās realitātes projektiem Latvijā.
Foto: LVM

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Rojas dabas takā izveidojuši septiņus virtuālos skatu torņus, kas ļauj no putna lidojuma aplūkot Rojas piekrasti un iepazīt tuvējā mežā veiktos apsaimniekošanas darbus, liecina informācija LVM mājaslapā.

LVM informē, ka, dodoties 15 kilometrus garajā Rojas dabas takā un nonākot pie kādas no septiņu skatu torņu informatīvajām zīmēm, ir iespējams ar telefonu noskenēt QR kodu un ieraudzīt attiecīgo vietu 360 grādu aero panorāmā 40 vai pat 120 metru augstumā virs kokiem.

Foto: LVM

Kompānijā norāda, ka dabas takas maršrutā ir izvietoti kopumā septiņi šādi interaktīvi kontrolpunkti, kā arī dabas takā ir izveidotas trīs atpūtas vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām un ugunskura vietām.

Dabas takas trīs maršruti ir 2, 7 un 15 kilometrus gari, kas dabā tie iezīmēti ar dažādu krāsu atzīmēm uz virziena norādēm, kuras izvietotas visā takas garumā.

“Virtuālo skatu torņu projekts ir lieliska iespēja baudīt iespaidīgas ainavas virs koku galotnēm un vienlaikus gūt vērtīgu informāciju interesantā un mūsdienīgā veidā. Noslēdzoties aktīvajai tūrisma sezonai, vērtēsim virtuālo skatu torņu apmeklējumu, lietotāju atsauksmes, lai papildinātu izziņas materiālus un novērtētu iespējas līdzīgu projektu attīstībai citviet Latvijā,” pastāstīja LVM Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners.

LVM pagājušo gadu noslēgusi ar 333,201 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 20,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 68,4% un sasniedza 109,833 miljonus eiro.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Publicē topu, kuras šogad Latvijā bijušas tīrākās un kuras netīrākās pludmales
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Alūksnes ezerā briest izšķirošā cīņa par valsts čempiona titulu spiningošanā 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
28 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
17 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas