Laukos
Gaļa un zivis

Rojas zvejnieku uzņēmums “Irbe” ieguldīs 626 300 eiro saldēšanas iekārtās0

Foto LETA

Rojas novada zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Zvejnieku saimniecība IRBE” ieguldīs 626 300 eiro ātrās individuālās sasaldēšanas iekārtas un aukstuma aprīkojuma iegādē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmums plāno iekārtu iegādāties un uzstādīt līdz 31.decembrim, piesaistot līdzfinansējumu Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”. Iepirkumu konkursā četru pretendentu vidū uzvarēja kompānija “Friteks OU”, kuras piedāvātā līgumcena ir 626 300 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Ātrās individuālās sasaldēšanas (tuneļa tipa) iekārta paredzēta zvejas produktu (svaigu un veselu reņģu, brētliņu, salaku un citu zivju), kā arī apstrādātu zvejas produktu (fileju un liemeņu) sasaldēšanai.

SIA “Zvejnieku saimniecība “Irbe”” savu darbību sāka 1996.gadā kā uzņēmums, kas nodarbojas ar rūpniecisko zveju piekrastes joslā Kolkas pagastā. Pašlaik tas kļuvis par vienu no lielākajiem zvejniecības uzņēmumiem, kas nodarbojas ar rūpniecisko zveju Rīgas jūras līcī, kā arī piekrastes joslā. Uzņēmums darbojas Rojas ostas teritorijā. Tā pamatkapitāls ir 5680 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder Ansim un Laurim Jirgeniem.

Informācija mājaslapā liecina, ka patlaban “Zvejnieku saimniecības IRBE” īpašumā ir četri reņģu zvejas stāvvadi un vairākas laivas, kuras tiek izmantotas tikai stāvvadu apkalpošanai, un katru gadu, reņģu zvejas ar stāvvadiem sezonas laikā, ar tiem tiek zvejotas stāvvadu reņģes.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem, 2016.gadā “Zvejnieku saimniecība IRBE” strādāja ar 3,879 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 37,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi bija 51 426, pretēji 499 947 eiro peļņai gadu iepriekš.

LA.lv