Praktiski
Dārzs

Rokdarbi dārzā: 10 veidi, kā izgatavot skaistu piekaramo podu ziediem vai garšaugiem0

Podiņš ar izšūšanas stīpu


Pavasara atnākšana nozīmē, ka ir pienācis laiks pavadīt vairāk laika dārzā – ne tikai izbaudot jauko laiku, bet strādājot, lai to izdekorētu un padarītu vēl patīkamāku.

Viens no vislabākajiem veidiem, kā dekorēt dārzu, ir investēt labākos un vizuāli pievilcīgākos puķu podiņos.

Tas arī nozīmē, ka vari ietaupīt līdzekļus, ja esi gatavs paveikt to pats. Šajā rakstā parādīsim desmit piekaramos puķu podus, kuri ieviesīs pārmaiņas tavā dārzā. Rezultāts noteikti būs patīkams!

Kurš gan būtu domājis, ka stīpa var būt brīnišķīgs veids, kā izveidot piekaramo podu. Šis projekts ir ļoti lēts, un tam ir nepieciešamas vien dažas lietas, neskaitot pašu stīpu – tavs mīļākais augs, podiņš, āķis, virve un kvalitatīva līme – pārliecinies, ka izvēlies kvalitatīvu, jo nevēlies, lai tavs pods nokrīt.

Dārziņš piekaramajā podā

Šie piekaramie grozi noteikti padarīs tavu dārzu par lielisku vietu! Tu noteikti vēlies, lai tas ir pilns ar skaistiem ziediem, vai ne? Tu itin viegli vari uztaisīt šo “piekaramo dārzu pats”, bet vispirms pārliecinies, ka ir viss nepieciešamais – trīs pīti, vidēja izmēra grozi ar līdzīgu formu, pīta poliestera virve, 1-2 maisiņi ar augsni, kā arī augi un ziedi, kurus iestādīt – pēc izvēles.

Koka palešu piekaramais dārzs

Koka paletes bieži vien tiek izmantotas, lai izveidotu piekaramos podus. Šajā gadījumā pielāgotās paletes tur tikai pašu augu ar jau esošu podiņu un nevis pašu augsni. Kas šo dārza atribūtu padara interesantu, ir tā krāsa. Ja paletes atstāsi tādas, kādas tās ir, tas neatstās nekādu iespaidu. Bet, nokrāsojot tās dzeltenas (tik priecīga krāsa!), piesaistīsi apkārtējo uzmanību!

Dimanta formas piekaramie podi

Dimanta formas piekaramie podi šobrīd ir ļoti populāri. Tāpēc, ja apsvēri domu izveidot arī sev tādus, nevilcinies. Šie ir projektam nepieciešamie materiāli – griešanas pamatne, asmens dziļiem griezumiem, skaidu plāksnes, līmes pistole vai ātri žūstošā līme, dekoratīvā akrila krāsa, otas, ādas aukla, gaismas maskēšanas lenta, stieples, kā arī augs, kuru iestādīt un neliels plastmasas ietvars augsnei.

Virvē iekārts pods

Šis nav vieglākais no projektiem iesācējiem, jo tas iekļauj urbšanu, rīkošanos ar nazi, skrūvēm un metāla riņķiem – kā daži no piemēriem. Tomēr kaut vai pamēģināšana kopā ar draugu būs tā vērta, jo šī bilde pierāda, cik lieliski šādi podi var izskatīties. Tev ir nepieciešami šādi materiāli – 30×2,5 četri dēļi, 3/4″ urbis, zīmulis, finierzāģis, līmeņrādis, sizala šķiedras virve, nazis, savilcēji, 5cm metāla riņķi, auklas spole un kokskrūves.

Pie notekas piekaramie podi<

Vai tu nevēlies, kaut tev būtu tāds dārzs kā šis? Šie podi ir maģiski skaisti un kopā ar ziediem var likt tavam dārzam izskatīties kā pasakā. Lai izveidotu pašam savu nokareno augu podu, tev nepieciešama 30cm-3m gara vinila rene, 3 komplekti – balta vinila k-veida beigu uzlika (2gab), 6m pītā neilona un poliestera virve un 2 virves S-veida āķi, 2-3 metāla ieskrūvējamie augu āķi, urbis, finierzāģis vai parastais zāģis un šķēres.

Vara piekaramais pods


Šis ir ļoti interesants veids, kā uzlabot sava dārza izskatu. Ar interesanto formu un krāsu šie vara podi ir kaut kas tāds, ko tu varētu izmēģināt. Nepieciešamie materiāli – vara caurulītes, vara vads, instruments cauruļu griešanai, pielāgotas keramikas bļodas, lineāls, šķēres un marķieris.

Piekaramais garšvielu dārzs

Nav svarīgi – garšvielas vai citus augus, jo šis mazais piekaramais dārzs izskatās lieliski jebkurā gadījumā. Šajā gadījumā nepieciešami durvju klauvētāju uzgaļi, burkas, burku rokturi, urbis un tā uzgaļi, tavi mīļākie garšaugi, augsne un koka plāksne, kuru var arī nokrāsot.

Vienkāršs, dekorēts pods no otrreizējiem materiāliem

Kā šeit var redzēt, parasts pods ir dekorēts ar melnām un baltām detaļām. Ja neesi ieinteresēts koka paletēs, urbšanā un līdzīgās rokdarbu aktivitātēs, tev noteikti vajadzētu pamēģināt šo metodi. Tas ir radoši, vienkārši un neiztukšos kabatu!

Stikla burkas podiņš

Stikla burkas ir populāra izvēle, kad runa ir par rokdarbu lietām. Ir simtiem veidu, kā tās vari izmantot radošā, interesantā un praktiskā veidā. Viens no šiem veidiem ir padarīt vecu burku par piekaramu dārza podu. Tev nepieciešama tikai aukla piekāršanai. Tas, kā to piepildīsi, ir atkarīgs no tevis, bet papildus augsnei un augiem tu skaistākam izskatam vari pievienot arī akmeņus.

Avots: topinspired.com

LA.lv