×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. septembris, 2017
Drukāt

Roķe sniedz savu versiju par atbrīvošanu no amata Latvijas Radio (2)

Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe piedalās preses brīfingā pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdes, kurā nolemts izteikt viņai neuzticību. Foto - LETALatvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe piedalās preses brīfingā pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdes, kurā nolemts izteikt viņai neuzticību. Foto - LETA

Latvijas Radio (LR) valdes locekle Sigita Roķe pieļauj, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumam atbrīvot viņu no amata varētu būt politisks zemteksts.

Īsi pēc NEPLP paziņojuma, ka tā izsaka neuzticību, Roķe šodien žurnālistiem preses brīfingā sacīja, ka viņai padomes lēmums nav pārsteigums un tam viņa ir gatavojusies.
Viņa skaidroja, ka padome ilgstoši izdarījusi spiedienu uz LR, lai tas iesniegtu aptuveni 10 000 dokumentu, tomēr par tiem nav bijušas nekādas konstruktīvas sarunas, tikai oficiāla korespondence.

Taujāta par NEPLP atklāto, ka LR tirgojis saturu sponsoriem, Roķe noliedza šādas prakses īstenošanu LR, uzsverot, ka raidījumu sponsorēšana un līdzfinansēšana tika īstenota atbilstoši valsts likumdošanai. Viņa uzsvēra, ka LR nākas slēgt sponsorēšanas līgumus, jo bieži vien, lai izpildītu sabiedriskā pasūtījuma nosacījumus, valsts budžetā tam nepietiek līdzekļu.

Tāpat viņa uzsvēra, ka gan viņa, gan arī LR otrā līmeņa vadītāji ir pauduši vēlmi sadarboties ar NEPLP, tomēr, viņasprāt, padomes plašā LR dokumentācijas izpēte liecina, ka tās mērķis nav sakārtot LR. “Negribētos ticēt, ka tuvojas vēlēšanas un ka te varētu būt citi nodomi – nevis sakārtot LR pēc būtības, bet sakārtot kaut ko citādākā veidā un citādi,” sacīja Roķe.

Viņa uzsvēra, ka LR ir medijs ar stipru mugurkaulu, par ko liecina, ka LR saņem vēstules no politiķiem un pašvaldību vadītājiem, paužot neapmierinātību ar ziņu saturu, kas, pēc Roķes domām, liecina, ka LR žurnālisti labi dara savu darbu. “Protams, ka LR ir satraukts un ar šo situāciju nav mierā, un mēs iekšēji esam pārrunājuši, ka tas būtība izskatās pēc LR graušanas. (..) Ceram, ka tam tiks pievērsta sabiedrības uzmanība, ka LR ir vērtība gan pati par sevi, gan sabiedrībai un valstij, jo gribam dzīvot neatkarīgā valstī,” sacīja Roķe.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Laikam Latvijas radio 5 raidījumu vadītāji saņem tūkstošos mērāmus honorārus plus autortiesību atlīdzības, jo stundām tarkšķ savus tekstus ???

  2. No LR-1 VAJAG aizvākt palīgdarbos Tomsonu un Krauzi, lai ar muļķīgiem, un ne par tēmu jautājumiem, nepārtrauc zvanītājus !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+