Apbrīno

Rokenrola ballītes grupas “Keksi” 20 gadu jubilejā 16


Aleksandrs Sircovs
Aleksandrs Sircovs
Foto – Baiba Ralle

Leģendārie Latvijas rokenrola karaļi, vienmēr jaunā grupa “Keksi” 6. oktobrī Ādažu kultūras centrā sāk grupas 20 gadu jubilejas Vislatvijas koncerttūri. Tūre noslēgsies 2. janvārī ar ikgadējo “Muzikālo skudrupūzni”, kas vienlaikus būs grupas līdera Aleksandra Sircova 60 gadu jubilejas koncerts. Koncertos skanēs rokenrola klasikas pērles grupas “Keksi” īpašajā aranžējumā, kā arī grupas oriģināldziesmas.

Kas gan var būt labāks par jestru rokenrolu drēgnā rudens vakarā, tāpēc grupa “Keksi” savus klausītājus ielūdz uz superpozitīviem rokenrola vakariem un jestrām grupas 20 gadu jubilejas svinībām.

“Esmu gandarīts, ka jau 20 gadus varam priecēt klausītājus ar savu spēli un nodot viņiem šo pozitīvo enerģiju un dzīvesprieku, ko sniedz rokenrols! Rokenrols ir vienmēr dzīvs! Rokenrola un rokabillī mūzika Latvijā patīk tik plašam klausītāju lokam un pulcē apmeklētāju pilnas zāles,” priecājas grupas dibinātājs un basģitārists Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs, kuram šī koncerttūre būs dubultie svētki – tieši 2. janvārī, pabeidzot grupas 20. gadu jubilejas koncertu sēriju, viņš svinēs 60. dzimšanas dienu.

“Keksi” ir viena no Baltijā zināmākajām grupām, kas spēlē rokenrola, blūza un rokabillī stila mūziku. Tā dibināta 1997. gadā Cēsīs. Šo gadu laikā “Keksi” piedzīvojuši raibu koncertdzīvi, muzicējuši neskaitāmos festivālos Latvijā un ārvalstīs, priecējuši publiku autorkoncertos un piedzīvojuši dažādas pārmaiņas. Spēlējuši kopā ar pasaules zvaigznēm – “Boney-M”, Meisiju Greju, “Smokie”, “Ottawan”. “Rokenrols ir ne tikai mūzika, bet dzīvesveids. Ar vēju matos un sirdīs, močiem un amerikāņu auto. Mana paaudze noteikti atceras, kā šī mūzika uzspridzināja deju grīdas pirms dažiem gadu desmitiem, un tas, ka šāda žanra mūziku spēlē arī jaunieši, pierāda tās aktualitāti arī mūsdienās,” teic A. Sircovs.

“Keksu” interpretācijās skan “Bītlu” dziesmas “Can’t Buy Me Love”, “All My Lovin”, “Queen” dziesma “Crazy Little Thing Called Love”, Čaka Berija “Route 66”, Elvisa Preslija “Jailhouse Rock”, Rikija Nelsona “If You Can’t Rock Me” un daudzas citas leģendāru mākslinieku kompozīcijas.

Vēl šoruden grupa izdevusi jubilejas albumu “New Guy in Town”, kas apvieno rokenrola klasiku “Keksu” aranžējumā ar grupas orģināldziesmām.

Grupas sastāvā muzicē seši profesionāli mūziķi visdažādākajos vecumos. Ka rokenrols ir aktuāls visām paaudzēm, apliecina tas, ka grupas jaunākajam dalībniekam Dāvim ir vien nedaudz pāri 20. Viņus visus vieno vārdos neizsakāma mīlestība pret rokenrolu un rokabillī mūziku. Grupas sastāvā: Dāvis Matskins (vokāls), Viktors Eunapu (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi), Willie Strods (sitamie instrumenti), Roberts Martinovskis (tenorsaksofons) un Aleksandrs Sircovs (bass).

 

6.X 19.00 Ādažu kultūras centrā

7.X 18.00 Koncertzālē “Baltais flīģelis” Siguldā

13.X 19.00 Liepājas Olimpiskā centra “Rožu zālē” Liepājā

2.XI 19.00 Jelgavas kultūras namā

24.XI 19.00 Alūksnes kultūras centrā

26.XI 16.00 Madonas kultūras namā

2.I 19.00 Lielajā ģildē Rīgā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 7 līdz 18 

LA.lv