×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Rokfilmu festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otro gadu pēc kārtas norisināsies Rokfilmu festivāls. Izrādot gan pasaules jaunākās, gan klasikai piederīgās rokfilmas, šā festivāla organizatori uzmanību vērsuši filmām par un ap rokmūziku, rokmūziķu veidotajam kino, retrospektīvām programmām par nozīmīgām norisēm žanra vēsturē, nepiemirstot par koncertierakstiem un video. Programmu papildinās rokkoncerti, diskusijas, izstāde un izglītojošas akcijas.

Trīs dienās būs iespējams izbaudīt īstenu rokfestivāla gaisotni, un kinoprogrammā iekļautas sešas filmas. “Vilka” sirds (2015) atklāj igauņu grupas “Metsatoll” rašanos, ASV un Ēģiptes kopražojums “Pirms pavasara: pēc rudens” (2013) ieskatījies alternatīvās mūzikas pagrīdē Ēģiptē, “KARP dzīvo! 1990–1998” (2010) ir stāsts par amerikāņu jauniešiem no Vašingtonas štata, kuri no vidusskolēnu garāžas grupas kļuva par ietekmīgu “post-punk” apvienību, kas apceļojusi vai visu pasauli, lente “Ceļojums, nevis tūre – šveiciešu “hardcore” Marokā” (2014), kā atklāj nosaukums, atklāj metālmūzikas attiecības ar islāma kultūru, un divas īsfilmas veltītas Latvijas mūzikai. Abu centrā ir Inokentijs Mārpls, un abas pavadīs Ulda Rudaka stāstījums.

Pieminot šogad mūžībā aizgājušos Prinsu un Deividu Boviju, festivālā būs iespējams noskatīties filmas “Purple Rain” (1984) ar Prinsu un “Izsalkums” (1983), kā arī “Labirints” (1986) ar Boviju, un lekciju par šo pasaku filmu lasīs Mārtiņš Šmits. Plaša programma nodrošināta dzīvās mūzikas cienītājiem, būs brīvais mikrofons, un visvairāk informācijas atrodams pasākuma mājaslapā: “www.rockfilmfestival.lv”.

 

UZZIŅA

No 26. līdz 28. augustam Cēsīs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+