×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Dievs svētī Baltijas antanti (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Baltijas valstu karogi.

Orķestrim spēlējot “Es jau atkal tevi zagšu pēc 100 gadiem Piebalgā”, ar 64 zobu smaidu un plati atplestās rokās Lietuvas premjers Maigonis Butkēvičs sagaidīja mūsu Straujumu pierobežas Rokišķos uz pirmo valdību kopsēdi. Leiši kļuvuši audzinātāki, sveicinoties neliek ķepas dāmai uz pleciem, bet pēc Briselē pieņemtām manierēm Maigonis mutēja Laimdotu uz abi vaigiem, noceldams caunu cepuri – labas dienas, muterīt!

Ko skaties kā lācis uz medus podu! – premjere valšķīgi smēja Maigoņam un vedināja – eima iekšā, būs jāgāž kalni.

Baltiešus vieno viss, nešķir it nekas. Tikai aiz iesīkstējušas ietiepības trejmāsiņas noslēgušās katra savā čaulā, bet tagad strāva skrien pa vieniem vadiem, esam vienoti ar gāzes pieslēgumiem, “Rail Baltic” dzelzceļa un “Air Baltic” gaisa trasi. Uz grēcīgās zemes kaimiņtautu cilvēki izkaujas retāk nekā vienas tautības koalīcijas partneri. Mums ir daudzmaz sapasīga ādas krāsa, ticība, seksuālā orientācija. Esam grūti atšķirami – kā rāceņi un kāļi. Kā klimpas un ķiļķēni vienā katlā. Pie tam alus dzeršana un branga izēšanās pie latviešiem, lietuvjiem un igauņiem ir vecumvecā lieta!

Dievs svētī maltīti! – viesmīlīgais mājastēvs aicināja stiprināties pirms lielās lemšanas. Vakariņu formātā bija žāvēts ungurys, kuģelis, kilbasas, vederai. Valdību locekļi luntēja un šmakstināja ar pienākošos godu pret cienastu. Delegācijas vienā laidā parafēja saprašanās memorandus pie Butkēviča bufetes piedāvātā – viskis, brendis, džindžis.

Sniedzoties pēc taukota cepelinas, premjerei nokrita dakšiņa. Padomnieki zināja – reku, zīme, ka igaunis arī būs klāt! Bet, tā kā ziemeļu kaimiņi steigā ir lēnīgi cilvēki, vēsturisko izaicinājumu beidzot samīcīt Baltiju vienā pikā pieņēma divi līderi. Rīgas, Viļņas, Tallinas asī pēdējiem, kuri nokavēja arī Saules kauju, to atstāja vēlākai ratifikācijai.

Te stāvam un citādi nevaram, kā dibināt Baltijas antantanti! – pacēlusi “Trejos devynerios” glāzi un Mindauga galvaskausu, svinīgi zvērēja Laimdota. (Antanti! – diplomātiski čukstēja ārlietu ministrs Rinkjāvičus.)

Svaiga gultasveļa kopējai Baltijas valstij nav jāklāj. Par to 100 gadus sapņojuši federāli noskaņoti tēvutēvi, cīnījies Zigfrīds Anna. Izgaisušas pēdējās šaubas, ka vitautu, andrusu, jāņu apdzīvotam reģionam jāizmanto dabīgi radītas ērtības, lai dzīvotu trekni kā Beniluksam, brāļu tautām jāapvienojas lielvalstī, kas ieņems dominējošo stāvokli Baltijas jūrā un būs mūžam stiprā pils.

Kas man beja nadzeivot! – tiltu metējai, Baltijas nama mātei aplaudēja un piekrita Butkēvičs.

Zemju apvienotāja uzsvēra, ka vienību nedrīkst noairēt apstākļos, kad pār speķa savienības robežām draud velties kebabu ēdāju lavīna.

Cīši žāl, – Maigonis nopūtās.

Kopā sakausēti gūsim deviņvīru spēku. Militāri un basketbolā. Latvijai kā centrālajai vai vidus valstij krīt savienības kodola tiesības, bet testēšanas režīmā Lietuvai un Igaunijai piešķirs vēl nelielu autonomiju. – Kas man beja nadzeivot! – atkal priecājās leišu premjers.

Antantes vadību saskaņā ar Rokišķu vienošanos kombinēs pēc kvotām. Nenogurdināmā Straujuma būs valdības galva, prezidents Ilvess – ja jau lakstojas ar latvju zelteni – varot palikt amatā par ūnijas stārastu.

– Un še tev, Maigais, ābolkūka! – Laimdota apķēra sābri ap vidu, – būsi trejsavienības Seima pirmininkai!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. ņirgāšanās par Baltijas valstu vienotību ir nožēlojama…! Vienkārši – trūkst vārdu šādas rīcības apzīmējumam. Un tāpēc novēlu, lai tad arī velns šādus latviešvalodīgos izdzimteņus parautu!

  2. Ar ko beidza antante zina visa pasaule, bet Baltija to nezina.

  3. … Kamdel un kadas svesas varas muzai Licitis devis so feletonisko pakalpojumu ?

    … Izsmejosi raksti, ari sada stila, bez nepieciesama konteksta, un bez iemesla, nerada ne ko vairak ka cinisma pieaugumu nezinisos un neparliecinatos baltiesos. Sada pusnirgasanas, neparprotami, tikai pastiprina Baltijas esamibas, vesturiskas realitates un sodienas kopibas vajadzibas nonievasanu no musu ienaidniekiem un palidz to meginajumus velreiz paklaut sev un iznicinat sis Baltijas gara perles … kas sava kulturas un etikas mirdzuma jau tukstosiem gadu trauce un traume musu slepkavu melnas dveseles un tirda to sirdsapzinas … par jau pardarito … piespiezot tiem turpinat savas negelibas, jo launais jau brivpratigi sevi nemainis …!

  4. Kad pārsprāgst burbulis ,pāri paliek tikai liels nekas.

  5. ja nav ko rakstit ko te murgoties!
    pēdējā laikā visādi ekspertu murgojumi pilns internets!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+