Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. augusts, 2012
Drukāt

Rokmūzika cilvēkos “atmodina dzīvniekus”


Rokmūzika, piemēram, leģendārā ģitārista Džimija Hendriksa radītā mūzika, cilvēkus aizrauj, jo tā bieži ir līdzīga dzīvnieku radītajiem baiļu un skumju saucieniem, apgalvo amerikāņu zinātnieki.

 

“Pēkšņas, griezīgas skaņas un to frekvence rada tādu pašu emocionālo mehānismu kā signāli, ko rada dzīvnieki, lai viens otru brīdinātu par draudošām briesmām,” teikts Kalifornijas universitātes zinātnieku pētījumā. “Dzīvnieku radīto baiļu saucienu nolūks ir pievērst uzmanību un izraisīt tūlītēju emocionālo atbildi. Līdzīgi iedarbojas rokmūziķu radītie darbi,” uzskata zinātnieki. Vienlaikus viņi piebilst, ka šādas skaņas cilvēkos galvenokārt rada negatīvas emocijas – bēdas vai skumjas –, reti kad šādas skaņas var radīt prieku.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+