Apbrīno

Rokmūzikas pērkons dārdēs Cēsīs 16

Publicitātes foto

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 26. novembrī Juris Kulakovs ikvienu aicina uz trešo festivālu “Kulakova nakts”, kurā uzstāsies “Pērkons”, “Menuets”. Savu dalību apstiprinājis arī grupas kādreizējais solists – operdziedātājs Nauris Puntulis, koncertā piedalīsies arī “Trīs tenori” un citi viesi.

2015. gadā veiksmīgi aizsāktā tradīcija – festivāls “Kulakova nakts” – pirmo reizi izskanēja Ogres estrādē, pagājušajā gadā Liepājā, bet šogad festivāls notiks iekštelpās – Cēsīs. “Man patīk doma, ka “Kulakova nakts” kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju un ka šogad tā notiks Cēsīs,” atzīst “Pērkona” bundzinieks Ikars Ruņģis. Dziedātāja Ieva Akuratere uzskata, ka “Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. “Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās “Kulakova naktīs” un iepriecinās un saviļņos nu jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis.”

Muzikoloģe Daiga Mazvērsīte par grupu saka: “Latvijā “Pērkonam” ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – “Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu, lielākoties Māra Melgalva, izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms.”

Galvenā loma “Kulakova naktī” paliek “Pērkonam”! Juris Kulakovs “Pērkona” daļā iekļāvis visus hitus: “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labu vakar”, “Dziesma par sapumpuroto zaru”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Mana dienišķā dziesma” un citas.

26. XI 19.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 12 – 25
LA.lv