×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

“Rolling Stone” vāks ar Bostonas spridzinātāju izraisa sašutuma vētru

LETA/AFPLETA/AFP

Politikas un populārās kultūras žurnāls “Rolling Stone” izraisījis vispārēju sašutumu, jaunākajā numurā plaši aprakstot Bostonas spridzinātāja Džohara Carnajeva biogrāfiju un uz žurnāla vāka liekot viņa fotogrāfiju.

Žurnāls izpelnījies kritiku par “terorisma glorificēšanu”, kā arī vismaz divi ASV mēroga tirdzniecības tīkli paziņojuši par žurnāla numura boikotēšanu.

Žurnāla vāka fotogrāfija, kurā 19 gadus vecais Carnajevs skumji skatās kamerā, arī pielīdzināta slavenajam “Rolling Stone” vākam ar “The Doors” dziedātāja Džima Morisona fotogrāfiju.

rolling_stone

Bostonas mērs Tomass Menino nosodīja žurnāla publikāciju, nodēvējot to par provokatīvu mārketinga stratēģiju, lai vecinātu publicitāti un pārdošanas apjomus.

Žurnāla “vāks apbalvo teroristu ar slavenības statusu [..] un apstiprina briesmīgu vēstījumu, ka iznīcība slepkavām un viņu “mērķiem” nes slavu”, norādīja Menino.

“”Rolling Stone” parādījis Carnajevu kā varoni, kā nesaprastu pusaudzi, kā divu nesavienojamu kultūru produktu. Viņš tāds nav. Viņš ir gļēvulis un slepkava, kam par pastrādātajiem noziegumiem pamatoti draud nāves sods,” paziņoja Bostonas pašvaldības padomes prezidents Stīvens Mērfijs.

Tūkstošiem cilvēku savu sašutumu pauduši arī sociālo komunikāciju vietnē “Facebook”, draudot uz visiem laikiem boikotēt žurnālu.

Tikmēr “Rolling Stone” mēģina savu publikāciju aizstāvēt, raksturojot to kā plašu analītisku rakstu par Carnajeva dzīvi.

12 lapas garā raksta pamatā ir vairāku mēnešu garumā veiktas intervijas ar desmitiem Carnajeva draugu, ģimenes locekļu un tuvinieku, kas “sniedz aizraujošu un sirdi plosošu stāstu par to, kā burvīgs bērns ar gaišu nākotni kļuva par briesmoni”, skaidro žurnāls.

“Mēs ļoti jūtam līdzi Bostonas maratona sprādzienu upuriem un viņu ģimenēm. Žurnāla raksts atbilst žurnālistikas tradīcijām un “Rolling Stone” ilgtermiņa stratēģijai sniegt nopietnu un rūpīgu atspoguļojumu par mūsdienu svarīgākajiem politikas un kultūras notikumiem,” norāda žurnāls.

Uz “Rolling Stone” vāka redzamās fotogrāfijas versijas iepriekš publicētas arī citos preses izdevumos.

Britu raidorganizācijas BBC Ņujorkas korespondents Niks Braiens norāda, ka vēl maijā tieši tā pati fotogrāfija tika publicēta uz laikraksta “New York Times” vāka, neizraisot nekādas emocijas.

Ja līdzīga Carnajeva fotogrāfija būtu publicēta uz tādu ziņu žurnālu kā “Time” vai “Newsweek” vāka, tā neizraisītu sašutumu sabiedrībā, skaidro korespondents.

Taču “Rolling Stone” gadu desmitiem būtiski ietekmējis Amerikas populārās un slavenību kultūras veidošanos, līdz ar to aizdomās turēta terorista attēlu uz žurnāla vāka daudzi uztver kā kultūras ikonas atainošanu.

 

Kā ziņots, pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīlī nogranda divi sprādzieni, kuros tika nogalināti trīs cilvēki – divas jaunas sievietes un astoņgadīgs puika – un vēl 264 cilvēki tika ievainoti.

Pēc maratonā uzņemto daudzo foto un videomateriālu rūpīgas caurskatīšanas un aculiecinieku ziņojumiem izmeklētāji atklājuši, ka sprādzienu sarīkoja čečenu izcelsmes brāļi – 26 gadus vecais Tamerlans Carnajevs un 19 gadus vecais Džohars Carnajevs, kuru vajāšana un aizturēšana izvērtās diennakti ilgā apjomīgā un asiņainā drošības operācijā, kurā Tamerlans guva nāvējošus ievainojumus, bet Džohars ar šautām brūcēm kājā un kaklā smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

19 gadus vecais Džohars Carnajevs 10.jūlijā stājās tiesas priekšā, kur viņam nolasītas apsūdzības 30 punktos, no kuriem lielākā daļa paredz nāvessodu.

Starp apsūdzībām ietilpst masu iznīcināšanas ieroča izmantošana un nonāvēšana ar spridzināšanu sabiedriskā vietā. Kā pavēstīja federālie prokurori, 17 punktos var piespriest nāvessodu.

Carnajevs tiesā noliedza savu vainu visās viņam uzrādītajās apsūdzībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+