×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2014
Drukāt

Romā iespaidīga zagtās un atgūtās mākslas izstāde

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Romas prezidenta pilī Quirinale izstādīti mākslas darbi, sena keramika un marmora skulptūras, kuras Itālijas policijai izdevies atgūt no mākslas darbu zagļiem pēdējo gadu laikā, ziņo aģentūra Reuters.

Šī izstāde mazliet izgaismo apjomīgo mākslas melno tirgu Itālijā – vienā no valstīm, kuras var lepoties ar lielāko UNESCO pasaules mantojuma vietu skaitu, taču cīnās ar to izlaupīšanu un sliktu apsaimniekošanu.

“Ikvienam no izstādītajiem artefaktiem, no guvumiem nelegālos izrakumos vai zādzībām muzejos un baznīcās, ir savs stāsts,” aģentūrai Reuters atzinis arheologs un Itālijas Prezidenta padomnieks mākslas jautājumos Luiss Godārs.

Kopš dibināšanas pirms 45 gadiem, īpašā policijas nodaļa, “Carabinieri Art Squad” atguvusi gandrīz miljonu senu artefaktu un tūkstošiem mākslas darbu, ieskaitot dažus, ko darinājuši renesanses mākslinieki Rafaēls un Perudžīno.

Īpašā policijas vienība jau agrāk rādījusi publikai savus atgūtos darbus, bet patlaban Romā aplūkojamā izstāde ir līdz šim lielākā un vairāk nekā simts mākslasdarbos ataino 2000 gadus Itālijas vēsturē. Lielāki un arī vērtīgākie izstādes priekšmeti ir etrusku apbedījumu vāzes, kas rotātas ar kauju un mītu ainām. Šādas vāzes ir viens no galvenajiem informācijas avotiem par etruskiem, noslēpumainu tautu, kas dzīvoja Itālijas vidienē un kuru asimilēja Romas impērija, piebilst Reuters.

Izstādē aplūkojama arī 16. gadsimta mākslinieka Lelio Orsi glezna ar Ledu un gulbi, kura piesaistīja policijas uzmanību pēc tam, kad 2008. gadā Sotbija izsolē tika pārdota par aptuveni 1,5 miljoniem dolāru.

Pēc izstādes, kura būs aplūkojama līdz martam, visi no baznīcām, muzejiem un privātkolekcijām nozagtie darbi tiks atdoti likumīgajiem īpašniekiem, kamēr tie, kuri nākuši no “melnajiem” arheologiem, nonāks atbilstošajos muzejos, ziņo Reuters.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+