×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Romā svēto kārtā tiks iecelta Māte Terēze

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Romā 4.septembrī svēto kārtā tiks iecelta Māte Terēze no Kalkutas, vēsta Latvijas katoļu baznīcas portāls “katolis.lv”.

Kanonizācijas Svētā Mise svētdien sāksies plkst. 10.30 pēc vietējā laika, un plkst. 12 dievkalpojumu pārraidīs arī Latvijas Televīzija. Mātes Terēzes kanonizāciju atzīmēs arī Rīgā. Katoļu baznīca informē, ka 3. septembrī notiks lūgšana Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Pasākuma ietvaros tiks atklāta Mātei Terēzei veltīta izstāde.

Māte Terēze, īstajā vārdā Anjeze Gondža Bojadžiu, ir dzimusi albāņu ģimenē 1910. gada 26. augustā Skopjē, Maķedonijā. 1950. gadā Māte Terēze nodibināja Žēlsirdības misionāru kongregāciju un drīz vien visā pasaulē kļuva pazīstama ar savu darbību Kalkutā. Māte Terēze nomira 1997. gada 5. septembrī.

Viņas kanonizācija tika uzsākta nepilnus divus gadus pēc viņas nāves, kad Kalkutas arhibīskaps lūdza pāvestu Jāni Pāvilu II atcelt piecu gadu gaidīšanas periodu, kas nepieciešams, lai uzsāktu beatifikācijas un kanonizācijas procesu. Ir apstiprināta indietes Monikas Besras brīnumainā dziedināšana no vēža, nēsājot medaljonu ar Mātes Terēzes attēlu. Bet brazīlietis Marsilio Hadads Andrino, lūdzoties Mātes Terēzes aizbildniecību, negaidīti tika dziedināts no smadzeņu vēža pēdējā stadijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+