Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
19. oktobris, 2013
Drukāt

Romā tūkstošiem cilvēku protestē pret taupības pasākumiem

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Anti-riot policemen stand in a street during clashes on the sidelines of an anti-austerity protest on October 19, 2013 in Rome. Tens of thousands of people took to the streets in Italy and Portugal on Saturday to protest against budget cuts and the social cost of the economic crisis, amid concern over possible claPhes in Rome. AFP PHOTO / FILIPPO MONTEFORTE

Tūkstošiem cilvēku sestdien izgājuši Romas ielās, protestējot pret taupības pasākumiem, un pilsētā vērojama spēcīga policijas klātbūtne, varasiestādēm baidoties, ka demonstrācijas varētu pāraugt vardarbībā.

“Mēs rīkojam pilsētas aplenkumu!” dodoties caur Itālijas galvaspilsētas centru, skandēja kāda studentu grupa.

Jau pirms demonstrācijas sākuma policija aizturējusi 14 cilvēkus, kuriem konfiscēti aukstie ieroči – ķēdes, beisbola nūjas un naži.

Akcijas rīkotāji plāno, ka demonstrācijā un tai sekojošajā mītiņā piedalīsies 20 000 cilvēku, un itāļu mediji ziņo, ka pilsētā kārtību šobrīd uzrauga vairāk nekā 3000 policistu.

Līdztekus valdības īstenoto taupības pasākumu pretiniekiem ielās izgājuši arī imigrantu tiesību aizstāvji, ļaudis, kas pieprasa pieejamus mājokļus, kā arī vides aktīvisti, kuri protestē pret jaunu ātrgaitas dzelzceļa līniju Alpos.

Arodbiedrības demonstrāciju rīkoja jau piektdien, un daļa protestētāju nakti pavadīja Svētā Džovanni laukumā.

Daudzi veikali Romā sestdien ir slēgti, to īpašniekiem cenšoties mazināt iespējamos zaudējumus, kurus varētu sagādāt vandāļi un marodieri.

Mediji vēsta, ka daļa demonstrantu, iespējams, plāno ieņemt arī dažādas ēkas, piemēram, viesnīcas, tādējādi protestējot pret mājokļu trūkumu nabadzīgajām ģimenēm.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+