Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
19. oktobris, 2013
Drukāt

Romā tūkstošiem cilvēku protestē pret taupības pasākumiem

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Anti-riot policemen stand in a street during clashes on the sidelines of an anti-austerity protest on October 19, 2013 in Rome. Tens of thousands of people took to the streets in Italy and Portugal on Saturday to protest against budget cuts and the social cost of the economic crisis, amid concern over possible claPhes in Rome. AFP PHOTO / FILIPPO MONTEFORTE

Tūkstošiem cilvēku sestdien izgājuši Romas ielās, protestējot pret taupības pasākumiem, un pilsētā vērojama spēcīga policijas klātbūtne, varasiestādēm baidoties, ka demonstrācijas varētu pāraugt vardarbībā.

“Mēs rīkojam pilsētas aplenkumu!” dodoties caur Itālijas galvaspilsētas centru, skandēja kāda studentu grupa.

Jau pirms demonstrācijas sākuma policija aizturējusi 14 cilvēkus, kuriem konfiscēti aukstie ieroči – ķēdes, beisbola nūjas un naži.

Akcijas rīkotāji plāno, ka demonstrācijā un tai sekojošajā mītiņā piedalīsies 20 000 cilvēku, un itāļu mediji ziņo, ka pilsētā kārtību šobrīd uzrauga vairāk nekā 3000 policistu.

Līdztekus valdības īstenoto taupības pasākumu pretiniekiem ielās izgājuši arī imigrantu tiesību aizstāvji, ļaudis, kas pieprasa pieejamus mājokļus, kā arī vides aktīvisti, kuri protestē pret jaunu ātrgaitas dzelzceļa līniju Alpos.

Arodbiedrības demonstrāciju rīkoja jau piektdien, un daļa protestētāju nakti pavadīja Svētā Džovanni laukumā.

Daudzi veikali Romā sestdien ir slēgti, to īpašniekiem cenšoties mazināt iespējamos zaudējumus, kurus varētu sagādāt vandāļi un marodieri.

Mediji vēsta, ka daļa demonstrantu, iespējams, plāno ieņemt arī dažādas ēkas, piemēram, viesnīcas, tādējādi protestējot pret mājokļu trūkumu nabadzīgajām ģimenēm.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+