×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Romāna Viktjuka teātris Rīgā rādīs Piafas simtgadei veltītu iestudējumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar dziedātājas Edīte Piafas simtgadei veltītu izrādi 16. decembrī plkst.19 Rīgā viesosies režisors Romāns Viktjuks, vēsta izrādes rīkotāji.

Romāna Viktjuka teātra viesizrāde “Edīte Piafa. Mans leģionārs”notiks Kongresu namā. Pēc Ksenijas Dragunskas lugas tapusī izrāde stāsta par skumjo Piafas un leģionāra – lidotāja mīlas stāstu. Tieši viņam dziedātāja vēlāk veltījusi savu slaveno dziesmu “Mon Légionnaire”. Iestudējums atklāj jaunās dziedātājas vientulību un nabadzības postu, vēsta par nejaušajiem, it kā zagtajiem laimes brīžiem un mīļotā nāvi.

Edītes Piafas lomu atveido un viņas dziesmas izpilda džeza dīva Nuca Šanšiašvili. Tāpat izrādē piedalās tādi ievērojami Krievijas aktieri kā Nikolajs Dobroiņins, kurš atveido Leģionāra lomu, un Farhads Mahmudovs, ko varēs redzēt Uzņēmēja lomā.

Skatītājus gaida trauksmains stāsts, ietērpts mūzikā. Nucas spēcīgā balss liek zālei aizturēt elpu cauri melodramatiskajiem sižeta pavērsieniem. To vēl iespaidīgāku dara Piafai līdzīgais balss tembrs un spraigā aktierspēle, kas skatītājiem neļauj atslābt ne mirkli.

“Šī dziļi izjustā, muzikāli piesātinātā izrāde ir visai tālu no mēģinājumiem izpušķot Edītes Piafas biogrāfiju. Tas drīzāk ir poētisks dzīves pavērsienu apcerējums. Kas ir īsta mīlestība un ko esam gatavi tās dēļ ziedot, un vai upuri ir tās vērti? Uz skatuves mēs radīsim fantāziju, kas nepretendē uz dokumentalitāti, bet šajā mazajā epizodē gluži kā vienā ūdens lāsē atspoguļojas visa dzīve,” stāsta režisors Romāns Viktjuks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+