×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Romanovs sola atgriezties Lietuvā

Foto-LETAFoto-LETA

Februārī slēgtās “Ūkio bankas” bijušais īpašnieks Vladimirs Romanovs, ko Lietuva pagājušajā nedēļā izsludināja starptautiskajā meklēšanā, nedomā no tiesībsargāšanas iestādēm slēpties Krievijā un solījis jau augusta nogalē atgriezties Lietuvā.

Romanovs, ko Lietuvas prokurori vēlas nopratināt “Ūkio bankas” sabrukuma lietā, maija sākumā neieradās sniegt liecības par bankas sabrukuma apstākļiem un pa tālruni medijiem atzina, ka izbraucis no valsts un biznesa darīšanās uzturoties Maskavā, kur esot sašķobījusies viņa veselība. Vēlāk Lietuvas prokurori un Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests no Krievijas mediķiem saņēma ziņu, ka Romanovu piemeklējis insults. Pēc trīs mēnešu gaidīšanas viņi nolēmuši izsludināt Romanovu starptautiskā meklēšanā. Tas nozīmē, ka Krievijas amatpersonām tagad būtu jānosaka viņa atrašanās vieta un jāinformē par to Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes. Ja Krievijas puse Romanovu aizturētu, Lietuvai mēneša laikā būtu jāsagatavo Krievijai pieprasījums par viņa izdošanu.

Lietuvas Ģenerālprokuratūras prokurors Simons Minkevičs paziņojis, ka Romanovs tiek turēts aizdomās par bankas līdzekļu izšķērdēšanu lielos apmēros. Prokurori arī norādījuši, ka saņemtā uzziņa par Romanova veselības stāvokli neatbilstot visām likumā paredzētajām prasībām. Lietuvas amatpersonas baidās, ka Romanovs, vairoties no izdošanas, varētu lūgt Krievijas pilsonību, jo savus pilsoņus Maskava citām valstīm gandrīz nekad neizdod.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+