×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Romāns Polaņskis sola sadarboties ar Polijas prokuratūru

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Poļu režisors Romāns Polaņskis sola sadarboties ar Polijas ģenerālprokuratūru, kurai ASV lūgušas izdot 1977.gadā dzimumnoziegumos apsūdzēto kinorežisoru.

Ģenerālprokuratūras pārstāvis pagājušonedēļ sacīja, ka plānots nopratināt Polaņski, kurš patlaban atrodas dzimtajā Polijā.

“Esmu ieradies galvenokārt tāpēc, lai sagatavotos filmai, ko vēlos šogad uzņemt,” Polaņskis pirmdien sacīja intervijā telekanālam TVN24. “Es zinu, ka iesniegta prasība par izdošanu. Protams, es pakļaušos procedūrai, un tad jau redzēsim. Es uzticos Polijas tiesu sistēmai. Ceru, ka viss būs labi.”

Daudzi poļi 81 gadu veco Polaņski uzskata par vienu no dižākajām mūsdienu kultūras personībām.

Režisora nākamā kinolente būs par Dreifusa prāvu – politisku skandālu, kas satricināja Franciju pirms vairāk nekā simt gadiem.

1977. gadā Polaņskis tika apsūdzēts toreiz 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas viņš aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu.

Oktobrī Polaņskis ieradās Varšavā, lai piedalītos ebreju muzeja atklāšanā. ASV vēlējās panākt viņa arestu. Polijas prokurori izjautāja 81 gadu veco kinorežisoru, bet viņu neaizturēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+