×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Romantikas nevar būt par daudz

ReklāmfotoReklāmfoto

Dziedātājs, trompetists, bijušais grupas “Labvēlīgais tips” dalībnieks Andris Ābelīte un operas soliste, soprāns Sonora Vaice apvienojušies romantiskā koncertprogrammā “Tu mana svētā, grēcīgā”, kas no 18. oktobra skanēs Latvijas pilsētās. 


 

Sonora Vaice ir viena no pazīstamākajām Latvijas Nacionālās operas solistēm. Viņas radošajā biogrāfijā ir ierakstītas lomas operās “Cosi fan Tutte”, “Burvju flauta”, “Traviata”, “Seviljas bārddzinis”, “Orfejs un Eiridīke”, “Bohēma”, “Alčīna”, tomēr dziedātāja ar prieku piedalās visdažādākajos mūzikas projektos ārpus opernama.

Šoreiz dzimis duets kopā ar Andri Ābelīti, kurš ir pieredzējis mūziķis gan klasiskajā žanrā, gan popmūzikā. Ābelīte ir ilggadējs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra solists, trompetists, bijis grupas “Labvēlīgais tips” dalībnieks un kopā ar grupu “Bonaparti.lv” pārstāvējis Latviju “Eirovīzijā”.

A. Ābelītes komponētā dziesma “Tu mana svētā, grēcīgā” ieguvusi lielu klausītāju mīlestību un tieši tāpēc izvēlēta par šīs programmas tituldziesmu. A. Ābelīte par sevi teic – joprojām turpinot dzīvot starp dažādiem mūzikas žanriem. “Ir tikai laba vai slikta mūzika, ne labi vai mazāk labi žanri. Ja tu spēj dot skatītājiem enerģiju, pārliecināt viņu. Šoreiz to mēģināsim, staigājot no akadēmiskā lauciņa uz vieglāku – Bizē, Rosīni, Haidns, arī mani skaņdarbi, kaut kas no Leonarda Koena. Mūzika aptvers arī plašu ģeogrāfisku loku,” atklāj mūziķis. Viņš piebilst – akadēmiskā mūzika skanēšot interesantā salikumā ģitārai, kontrabasam un perkusijām.

“Noteikti savādāka būs skanējuma krāsa, ar to esam centušies samazināt distanci starp klausītāju un mākslinieku,” uzsver A. Ābelīte. Mūziķis norāda – jaunā koncertprogramma aicina it visus, kas mīl labu mūziku.

A. Ābelīte koncertprogrammā liks skanēt arī trompetei, kas uz Latvijas koncertu skatuvēm skan ne tik bieži. Mūziķis atskaņos populārās franču komponista Žorža Bizē operas “Karmena” tēmas un klasiskās mūzikas komponistu skaistākās melodijas.

Ar S. Vaici iepriekš A. Ābelīte sastapies dažādos koncertos, tomēr kopējā turnejā mākslinieki dodas pirmoreiz. Tiesa, atzīst A. Ābelīte, abus vienojot sena pazīšanās, bet S. Vaice pasmaida – patiesībā kopš skolas gadiem allaž bijusi tuvāka saikne ar Andra māsu, tomēr liktenis nu sagriezis visu tā, ka tagad ciešāk iznāk sadarboties ar muzikālo brāli.

“Sonora ir atsaucīga pret lietām, kas ir ārpus tīrās akadēmiskās mūzikas rāmja. Viņa labi iekļaujas “vieglākā” žanrā.

Mēs ļoti labi saprotamies kā muzikāli, tā arī runājot par dažādām dzīves lietām. Viņa ir ļoti atvērts cilvēks, bet, pats galvenais, lieliska dziedātāja, kas neslēpjas aiz “dīvas” nosaukuma, pat ja viņai ir visas tiesības to darīt,” stāsta A. Ābelīte.

Bet S. Vaice atzīst – jaunā programma liekot mācīties līdz šim mazāk praktizētas lietas – dziedāšanu pie mikrofona ārpus ierastās – operas vides. “Programmu gatavojam īpaši šai turnejai tā, lai būtu mazliet no visa. Speram solīti viens otram pretim – mēģināšu tuvoties Andra dziedāšanas stilam, viņš – manam. Manuprāt, šie būs koncerti jebkuram mūzikas mīļotājam, ļoti dabiski, bez “glancētā” koncertu stila, daudzi stili, daudzi skatupunkti – manuprāt, viegls, labs veids laika pavadīšanai.”

Protams, programma lielākoties iecerēta uz romantiskas nots. A. Ābelīte pasmaida – mūziķa dzīvē nemēdzot būt perioda, kad viņš nebūtu romantiski noskaņots, bet S. Vaice piebilst – arī operā jūs dzirdēsit vai nu kaut ko dramatisku, vai komisku, taču visvairāk – romantisku. Tā ir mūziķu, mākslinieku ikdiena, viņa piebilst, uzsverot – romantikas nekad nevar būt par daudz.

 

UZZIŅA

18. X 19.00 Cēsis, CATA kultūras nams (Ls 4 – 6).

25. X 19.00 Ogres kultūras centrā (Ls 4 – 6).

Jaunās koncertprogrammas koncerti tiek plānoti arī citās Latvijas pilsētās.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertu vietās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+