Apbrīno

Romantiskas un draiskas dziesmas koncertuzvedumā “Bez teātra mēs nevaram…” 1

Kurzemes sirdī Kuldīgā vērienīgajā pilsētas festivālā “Dzīres Kuldīgā” 14. jūlijā skanēs Jāņa Petera teātra dziesmas koncertuzvedumā “Bez teātra mēs nevaram…”, kurā satiksies visdažādāko izrāžu varoņi, kuru tēlos iejutīsies Andris Ērglis, Antra Stafecka, Normunds Rutulis, Anmary, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Oranžo meiteņu trio – Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Gudovska, džeza orķestra “Mirāža” pūtēji un Jāņa Strazda instrumentālā grupa.

Dinamika un dzīvesprieks no “Šveika”, “Trīnes grēkiem”, “Šerloka Holmsa”, “Preilenītes” un “Meldermeitiņas”, romantika un grēcīga kaisle no “Māsas Kerijas”, “Dekamerona” un “Kabīrijas naktīm”, draiskas atmiņas no “Draudzes bazāra”, “Nāc pie puikām”, “No saldenās pudeles”, “Trīs draugiem”, “Latgola.lv” – lūk, tikai dažas no vairāk nekā 20 izrādēm, kuru dziesmas krāsainā tērpu, skaņu un deju kokteilī skanēs Kuldīgā, par moto ņemot dzejas rindas no izrādes “Sirano de Beržeraks”. Producents un koncerta vadītājs Aigars Dinsbergs neslēpj, par teātra dziesmu trūkumu ar J. Petera vārdiem sūdzēties patiesi nevar. “25 izrādes, kurām mūziku rakstījuši Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, Mārtiņš Brauns, Imants Kalniņš, Valdis Zilveris, Emīls Zilberts, Juris Kulakovs… Un tas viss 47 gadu garumā – nenogurstoši, trāpīgi, asprātīgi un reizēm tik trausli sentimentāli, kā to spēj vien dižais dzejnieks. Mēs kā tādu krāšņu un bagātīgu ziedu buķeti izvēlējāmies dziesmas no 20 izrādēm, pirmkārt, iezīmējot izrāžu stilu un raksturu daudzveidību un, protams, kopā ar pašu J. Peteru vairākkārtīgi diskutējām, svītrojām un mainījām, lai koncerts būtu arī muzikāli krāsains. Tā kā pats iejutīšos arī konferansjē lomā, tad, domāju, skatītājiem būs interesanti daudz ko uzzināt par šīm izrādēm, tapšanas laiku un auru, kāda tolaik valdīja gan uz skatuves, gan sabiedrībā,” stāsta Aigars.

Koncertā dziedātājiem nāksies kaut vai mazliet iejusties izrādes varoņu ādā, tāpēc uzveduma veidotāji, dalot dziesmas, vadījās arī pēc katra solista rakstura. “Veidojām arī dažādus interesantus duetus, trio. Māksliniekus dresēja ne vien režisors Valdis Pavlovskis, bet arī horeogrāfe Ieva Kemlere bija ļoti prasīga, liekot apgūt dažādas kustības un deju soļus. Galvenais – skatītājs katru no dziedātājiem iepazīs visdažādākajās jūtu izpausmēs,” atklāj Aigars.

Kad lūdzu Aigaram atklāt, kura ir viņa mīļākā dziesma vai izrāde, viņš domīgi nosaka: “Negribu izdalīt kādu vienu vai divas izrādes. Katra no tām man saistās ar dažādām atmiņām. Vēl tagad atceros, kā bērnībā, augot laukos, kopā ar vecākiem skrējām uz katru Valmieras vai Liepājas teātra brīvdabas izrādi. Jūsmoju gan par “Meldermeitiņu”, “Preilenīti”, “Trīnes grēkiem”, piemēram, zināju visus dziesmu tekstus no galvas. Savukārt “Šveika” un “Šerloka Holmsa” dziesmas mājās klausījos mazajā platītē un dziedāju līdzi. Vēlāk, skolas gados, fanoju par izrādi “Nāc pie puikām”. Bet, manuprāt, viena no skaistākajām izrādēm ir pirmais J. Petera un R. Paula kopdarbs mūziklu žanrā “Māsa Kerija”.”

Uzveduma veidotāji cer, ka visi dzejnieka J. Petera cienītāji būs Kuldīgā. “Šādā izpildījumā koncertuzvedums būs vienīgo reizi. Piebildīšu, ka scenogrāfs Juris Gals veidojis arī ļoti skaistu skatuves scenogrāfisko ietērpu, atbilstoši izrādes nosaukumam, teātrim ierādot galveno vietu uz goda pjedestāla.”

14. VII 20.00 Kuldīgas estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6, 8, 10, 12.

LA.lv