×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Romantiķis “Passenger” koncertēs Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

9. oktobrī Rīgā, koncertzālē “Palladium”, pirmoreiz Latvijā uzstāsies romantiskais britu dziedātājs, grāvēja “Let Her Go” autors Maiks Rosenbergs jeb “Passenger”.

“Passenger” līdz šim lielākais hits “Let Her Go” mūzikas vietnē “YouTube” skatīts jau vairāk nekā miljards reižu, 2014. gadā mākslinieks par to ieguvis “Brit Awards” balvu kā labākā singla autors, reizē iegūstot arī Britu akadēmijas Aivora Novello balvu par 2014. gadā visvairāk atskaņoto singlu.

Maiks jeb Mihaels Dāvids Rozenbergs dzimis 1984. gadā Anglijā, Braitonā, anglietes un amerikāņa ģimenē. Mūziķis ar klasiskās ģitāras skolas saknēm un dziesmu rakstīšanas pieredzi jau kopš tīņa vecumā. Jau 16 gadu vecumā viņš pametis skolu, lai turpmākos piecus gadus aizvadītu kā ielu muzikants, spēlējot gan Anglijā, gan Austrālijā.

Maika tēvs, būdams filmu industrijas darbinieks, reiz iepazīstināja dēlu ar grupas “Faithless” kādreizējo dalībnieku Džeimiju Kato, un mūziķis nokļuva izdevniecības “IE Music” uzmanības lokā, sākot ceļu pretī plašākai atpazīstamībai.

Kopa ar paša sapulcināto grupu “Passenger” (“Pasažieris”) 2007. gadā iznāca viņu pirmais albums “Wicked Man’s Rest”. Tiesa, pēc kāda laika grupa izjuka, tomēr Rozenbergs, arī koncertējot solo, turpināja lietot tās nosaukumu. Plašāku atzinību mūziķis guva pēc uzstāšanās vienā no lielākajiem Austrālijas mūzikas festivāliem “One Movement”, pēc kura viņa koncertus pēkšņi sāka rotāt atzīme “izpārdots”.

Gandrīz desmit gadus mūziķis kā solomākslinieks sniedzis neskaitāmus koncertus visdažādākajās pasaules malās – sākot ar ielu stūriem un beidzot ar pasaulē prestižākajām koncertzālēm un teātriem. Nāca klajā albumi “Wide Eyes Blind Love” un “Flight of the Crow”, bet milzu popularitāti atnesa “All the Little Lights” (2013) un tā grāvējs – balāde “Let Her Go”.

Sekoja daudzas jo daudzas uzstāšanās, nereti esot viesim apjomīgos labdarības pasākumos, kuros Rozenbergs muzicējis vairākkārtīgi arī kopā ar Edu Šīranu – viens no tiem notika 2014. gadā Karaliskajā Alberta zālē. Jāpiebilst, ka Maiks Rozenbergs ir neparasts gadījums, jo labdarība viņam nozīmē ko citu, nevis mūziķa mārketinga instrumentu. Piemēram, bērniem Libērijā viņš ziedojis visus albuma “Wispers II” ienākumus.

Pats Rozenbergs atzinis, ka viņa mūzikai ir plaša ietekme, sākot ar klasiķiem Saimonu un Garfunkelu un beidzot ar dīdžeju “Shadow”. “Daudz lielu stāstu un daudz lielu ideju, skumja vientulība un arī nāve – bez tā visa nav iedomājams neviens “Passenger” albums,” teicis Maiks.

Tikko, septembra vidū, klajā nācis “Passenger” jaunākais stundas albums “Young as the morning old as the sea”. Oktobrī dziedātājs un dziesmu autors metīsies jaunā piedzīvojumā. Pirmo reizi daudzu gadu garumā viņš atkal uzstāsies kopā ar pavadošo grupu. Piecu citu mūziķu pavadījumā Maiks Rozenbergs sniegs koncertus Lielbritānijā un citviet Eiropā, tostarp Rīgā, izpildot dziesmas gan no jaunā albuma, gan iedvešot jaunu elpu jau labi zināmajā “Passenger” kulta klasikā. Šī būs vienreizēja iespēja baudīt klātienē tik īpašu koncertu, ja vien esat ticis pie biļetes.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 9. X 20.00 “Palladium Rīga”

 


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+