×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Romantiskā opera Rīgas Operas festivālā (1)

Foto - Agnese ZeltiņaFoto - Agnese Zeltiņa

Skati no operas "Fausts".

No 8. līdz 18. jūnijam Latvijas Nacionālajā operā jau divdesmito reizi notiks Rīgas Operas festivāls. Šā gada Rīgas Operas festivāls “Viva romantica” būs veltīts romantiskajai operai, kuru atklās caur sezonas jauniestudējumu daudzveidīgo klāstu.

Festivāla klausītājiem tiks piedāvātas četras operas – Šarla Guno “Fausts”, Pētera Čaikovska “Jevgeņijs Oņegins”, Riharda Vāgnera “Tanheizers” un Žorža Bizē opera “Karmena”.

Šarla Guno operas “Fausts” izrādēs Margarētas lomu pirmo reizi dziedās Marina Rebeka, Fausta lomā debitēs uzlecošā zvaigzne – franču tenors Benžamēns Bernhaims, bet Mefistofeli atveidos vācu bass Andreass Bauers. Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus. “Taču tas nenozīmē, ka uzvedums ir bezcerīgi nopietns,” savu ieceri skaidro režisors.

Pētera Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins” izrāde, kurā Tatjanas lomu atveidos latviešu operzvaigzne Maija Kovaļevska, titullomā būs Jānis Apeinis, Olgas lomā – Irina Šiškova, Ļenskis – Raimonds Bramanis. Klasiskās Pētera Čaikovska operas interpretācija ir režisores Rēzijas Kalniņas debija Latvijas Nacionālajā operā. “Kas ir mīlestība? Kā tā izpaužas? Un vai nav bieži tā, ka mēs kaut kā savas ego vai egocentriskās vēlmes, vajadzības un bailes nosaucam vārdā “mīlestība”? Par mūsu priekšstatiem, kas neatbilsts realitātei. Par ilūziju sadursmi ar realitāti,” teic R. Kalniņa.

Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” izrādēs dziedās Korbijs Velčs, Liene Kinča, Martina Dike un Valdis Jansons. Režisors Vilpu Kiljunens par ieceri saka: “Galvenais jautājums manā iestudējumā: kā iespējams mīlēt un iemīlēties tādā kulturālā kontekstā, kas varmācīgi nošķir sievietes būtību un lomu starp svēto un netikli?”

Galvenajās lomās Žorža Bizē operas “Karmena” izrādēs būs Oksana Volkova un Dmitrijs Golovņins. Režisore Marija Eva Sinjerola par savu debiju uz LNO skatuves atklāj: “Nolēmām Karmenas stāstu atainot priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējas pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi… Maza un varmācīga pasaule, kuru raksturo cilvēcisko attiecību neticamā nežēlība un kvēlas alkas pēc brīvības.”

Festivālu noslēgs Galā koncerts “Viva romantica”, kurā mirdzēs latviešu operzvaigznes Marina Rebeka, Inga Kalna, Maija Kovaļevska, Egils Siliņš, izcilie viessolisti Oļesja Petrova, Andreass Bauers, Benžamēns Bernhaims, Pāvels Černohs, Valdis Jansons un citi. Pie diriģents pults būs Mārtiņš Ozoliņš. Piedalīsies Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

 

8., 17. VI 19.00 “Fausts”

9. VI 19.00 “Jevgeņijs Oņegins”

10., 15. VI 19.00 “Tanheizers”

11., 14. VI 19.00 “Karmena”

18. VI 19.00 Galā koncerts

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+