Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
14. februāris, 2014
Drukāt

Romantiskāko gleznu gada desmitnieks

Visas reprodukcijas: overstockArt.comVisas reprodukcijas: overstockArt.com

Kā ik gadu, populārā interneta mākslas galerija overstockArt.com publicējusi romantiskāko eļļas gleznu desmitnieku, ziņo portāls ewallstreet.com. Pirmo reizi pirmo vietu ieņēmusi Frederika Lītona kaislīgā glezna “Zvejnieks un sirēna”.

Vēl sarakstā iekļuvušas arī Gustava Klimta, Pjēra Ogista Renuāra, Viljama Ādolfa Božero, Anrī Tulūza-Lotreka, Amadeo Modiljani, Ogista Makes, Eduāra Manē un Egona Šīles gleznas. Lai noteiktu romantiskāko desmitnieku, galerija pagājušajā gadā fiksēja to, cik bieži katrs no 3 500 000 apmeklētājiem aplūkojis gleznas. “Zvejnieks un sirēna” ar deviņiem procentiem bija pirmajā vietā, un Klimta slavenais “Skūpsts” ar astoņiem procentiem pārāk neatpalika.

“Visu laikmetu mākslinieki tikuši iedvesmoti no mīlestības un romantikas, daudzi pasaules šedevri nepastāvētu bez šī iedvesmas avota,” ewallstreet.com atzina galerijas dibinātājs un prezidents Deivids Sasons.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+