Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
14. februāris, 2014
Drukāt

Romantiskāko gleznu gada desmitnieks

Visas reprodukcijas: overstockArt.comVisas reprodukcijas: overstockArt.com

Kā ik gadu, populārā interneta mākslas galerija overstockArt.com publicējusi romantiskāko eļļas gleznu desmitnieku, ziņo portāls ewallstreet.com. Pirmo reizi pirmo vietu ieņēmusi Frederika Lītona kaislīgā glezna “Zvejnieks un sirēna”.

Vēl sarakstā iekļuvušas arī Gustava Klimta, Pjēra Ogista Renuāra, Viljama Ādolfa Božero, Anrī Tulūza-Lotreka, Amadeo Modiljani, Ogista Makes, Eduāra Manē un Egona Šīles gleznas. Lai noteiktu romantiskāko desmitnieku, galerija pagājušajā gadā fiksēja to, cik bieži katrs no 3 500 000 apmeklētājiem aplūkojis gleznas. “Zvejnieks un sirēna” ar deviņiem procentiem bija pirmajā vietā, un Klimta slavenais “Skūpsts” ar astoņiem procentiem pārāk neatpalika.

“Visu laikmetu mākslinieki tikuši iedvesmoti no mīlestības un romantikas, daudzi pasaules šedevri nepastāvētu bez šī iedvesmas avota,” ewallstreet.com atzina galerijas dibinātājs un prezidents Deivids Sasons.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+