×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
19. augusts, 2017
Drukāt

Sievietes alkst uzmanības, krāpnieki – naudas. Tā iespējams šķirties no milzu summām (7)

Ekrānuzņēmums no liepajniekiem.lvEkrānuzņēmums no liepajniekiem.lv

Vai tā sieviete ir stulba? Kur tāds naivums vēl sastopams? Cik izmisušai ir jābūt, lai ko tādu darītu? Šādus jautājumus izteica daudzi pēc tam, kad izlasīja ziņu par kādu apkrāpto Latvijas sievieti, kura pēc iepazīšanās sociālajos tīklos ar kādu ārzemnieku kopumā viņam pārskaitījusi vairāk nekā 300 000 eiro. “Es nevaru raksturot cilvēku, kāds viņš ir – naivs vai nav naivs, vai viņš ir gudrs vai vēl kāds… Tā teikt – parasta Latvijas sieviete, lauku cilvēks,” intervijā TV3 krāpšanas upuri raksturojusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska.

“Mani skumdina šādi jautājumi – vai tā sieviete bija naiva? Mēs tik ļoti ātri, nezinot situāciju, nonākam pie slēdzieniem – naiva, stulba. Mums katram ir savi vājie punkti, un mēs pat nepamanīsim, ja kāds gribēs mūs apkrāpt. Kiberdrošības pasaulē ir teiciens – nav jautājuma, VAI kļūsi par upuri, bet – KAD kļūsi par upuri,” saka Londonā dzīvojošā juriste Inese Ejugbo, kura atbild par kiberdrošību advokātu birojā Londonā. “Diemžēl šādas situācijas ir pilnīgi reālas. Pēc mana bloga publicēšanas ar padomiem, kā izvairīties no apkrāpšanas, daudzas latviešu sievietes sazinājās ar mani, lūdzot padomu. Viņu zaudētās summas bija līdzīgas iepriekš minētajai,” saka I. Ejugbo.

Angliski to mēdz dēvēt par “romance fraud” (romantiskie krāpnieki), pasaulē šī tipa krāpšana ir ļoti izplatīta, bieži vien krāpnieks sarakstē ir nevis viens cilvēks, bet vesela grupa. 2015. – 2016. gadā Apvienotajā Karalistē šādi zaudēti vismaz 27 miljoni mārciņu (29,5 miljoni eiro), bet, piemēram, ASV Kalifornijas štatā pērn vien pazaudēti 173 miljoni dolāru (143 miljoni eiro). Un šie ir dati tikai par tiem noziegumiem, par kuriem ziņots policijai. Bieži vien cietušie policijā nevēršas, tādēļ patiesie krāpniecības apmēri nav zināmi. Nav runa tikai par viltus “atraitņiem armijniekiem”, kuri meklē sievietes pusmūžā, shēmas ir visdažādākās, mērķētas uz abiem dzimumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Man, tāpat kā daudziem citiem, ir ļoti grūti saprast tādu naivumu, taču personiski pazīstu cilvēku, kurš tādā veidā zaudējis tūkstošus – atdeva pēdējo. Un tā nav nekāda naiva lauku sieviete, bet gan labi izglītots, inteliģents kungs gados. Pie tam tā viņam nebija pirmā reize, vienīgi agrāk zaudējumi bija mazāki. Šoreiz atdeva visu, kas bija, un pat centās aizņemties. Par laimi ubaga tarba viņam tomēr nebija jākar kaklā, jo kungs pelna diezgan labi un sadzīvē ir neparasti pieticīgs. Domāju, ka tas ir tāds psiholoģiskais tips, kuri alkst palīdzēt kādam un atdot pēdējo, un viņi arī kļūst par šāda veida krāpniecības upuriem. Vēl tikai piebildīšu, ka viņš klātienē tā arī nesatika to “nabaga nelaimīgo sievieti”, kurai visu laiku atgadījās kaut kādas neiedomājamas ķibeles gan ar veselību (vajadzīgas steidzamas operācijas un dārgas zāles), gan ar īpašumu, kuru tūlīt, tūlīt pārdos un tad būs uz zaļa zara. Bet, lai īpašumu varētu pārdot, vispirms vajag naudu Zemesgrāmatai un kam tur vēl.

 2. Pasapzinja ir taa, kas musu sievietem trukst
  Nezinu, kurs vinjam ir ielicis taadu psihotraumu itkaa kaut kadi dienvidu laimes mekletaji buutu vinju cieniigi.
  Mees tacu esam ZIEMELJU SIEVIETES!! Taa ir iipasha marka.

  • Jā,īpaša marka,kad jāstrādā kā ēzelim un nevien to nenovērt ne darbā,ne mājās.tas tak ir norma!tpc daudzi strādājot tajā pašā uk jūtas novērtēti.a pie mums rukā,rukā un tad vēl nav labi diezgan.jo vairāk un labāk strādā,jo vairāk no tevis prasa,betka mazāk novērtē.un tas ir fakts.

 3. Šo tēmu būtu jātirzā daudz biežāk. Dažiem par to katastrofāli pietrūkst zināšanu. Gan par pēkšņiem e-pastiem, kur tiek piedāvāti miljonu darījumi, gan virtuālajiem krāpniekiem.
  Pašam nedz reizi vien gan FB, gan Skype pieteikušies profili ar sasodīti seksīgu zaķu bildēm, piedāvājot sirdi un mīlestību. Reizēm, kad gribas pazirgoties, uzsāku sarunu, vispirms tēlojot naivo. Tad mēģinu pēc iespējas drīz vērst sarunu, lai sākas naudas tēma. Un, kad tas notiek, mazpamazām sākt “presēt”- sadot dažus jautājumus, kuri skamerim liek arvien vairāk izgudrot melus. Kamēr game over.

 4. brīvais radikālis Atbildēt

  Ja vīrietim interesē tu, tad viņš nekad tev neprasīs naudu.
  Ja to ir tik grūti saprast, tad palīdzēt laikam nav iespējams.

  • Ak tā?latviešu siev.jau sen ir pieradušas uzturēt vīriešus.mūžīgi viņiem nav darba,ja arī ir,tad darba devēji s…gi maksā vai nemaksā vsp.neticat?mums šobrīd ir tieši otrais variants.vīrs srtādā firmā līdz 19 kopš vasaras sākuma,citreiz ilgāk.bet naudu maksā pa bikim,pa bikim.a bet ēst vajag!nu tad es kā sieviete tgd uzturu ģimeni.tā kā lkm arī esmu muļķe.

 5. Nākamo gaidam par vīriešu krāpšanu !

Draugiem Facebook Twitter Google+