Apbrīno

Romantisko noskaņu meistars Klaidermans Rīgā 16

Publicitātes foto

Populārais franču pianists Ričards Klaidermans ar orķestri 8. novembrī muzicēs “Arēnā Rīga”. Koncertā skanēs gan labi zināmie hiti, gan jauni aranžējumi. Šī ir pianista atgriešanās Latvijā un Rīgā. Pirmo reizi Rīgā R. Klaidermans uzstājās 1999. gada maijā Latvijas Nacionālajā operā.

Pianista repertuārs neiekļaujas konkrēta muzikālā stila rāmjos un bieži vien balansē uz vairāku stilu robežas, sākot ar klasiku un beidzot ar vieglu džezu, tomēr pāri visam R. Klaidermans ir nepārspējams romantisko noskaņu meistars – liriskas un maigi emocionālas notis caurvij vai ikvienu viņa skaņdarbu.

Savas ilgās un ļoti veiksmīgās muzikālās karjeras laikā viņš ierakstījis vairāk nekā 1300 skaņdarbu, viņa ieraksti 167 reizes izpelnījušies zelta un 70 reizes platīna statusu. Viņš ir vairāk nekā 35 mūzikas balvu laureāts. Pateicoties savai patikai uzstāties publikas priekšā un skatītāju mīlestībai, viņš nereti sniedz vairāk nekā 200 koncertu gadā un regulāri dodas plašās turnejās gan Eiropā un Āzijā, gan Amerikā un Austrālijā. Kāds vācu žurnālists reiz sacījis, ka Klaidermans, iespējams, popularizējis klaviermūziku vairāk nekā jebkurš cits mūziķis kopš Bēthovena laikiem, savukārt ieraksts Ginesa rekordu grāmatā liecina, ka R. Klaidermans ir visveiksmīgākais pianists pasaulē. Par ko pats mākslinieks ir teicis: “Es nekad neesmu plānojis savu karjeru. Lietas pašas atnāk pie manis. Liktenim ir bijusi nozīmīga loma manā dzīvē. Es noteikti nenožēloju savu karjeru un vēl jo vairāk veidu, kādā tā attīstījās.” Pirmais ieraksts bija pirms 40 gadiem. “Patiesībā, kad es ierakstīju savu pirmo dziesmu “Ballade pour Adeline” 1977. gadā, abi mani producenti teica: “Ja mēs pārdosim 10 000 kopijas, mēs būsim ļoti laimīgi!”,” atceras R. Klaidermans. Pianists ir ierakstījis vairāk nekā 1300 skaņdarbu, bet no tiem kā trīs tuvākos pianists nosauc “Ballade pour Adeline” kā pirmo kompozīciju, jo šis ieraksts devis lielisku iespēju sākt karjeru un noteikti ir pelnījis būt numur viens. Kā nākamās viņš minējis “Concerto For a Young Girl” un “L for Love”.

Šogad pianistam viesizrāžu grafiks ir visnotaļ blīvs, un ģeogrāfija plaša – no Japānas un Ķīnas līdz ASV, no Austrālijas līdz Kostarikai, bet Rīgā mūziķis ieradīsies uzreiz pēc koncerttūres Izraēlā.

 

8. XI 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 19,60 līdz 29,60


LA.lv