×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Romantisks ceļojums pa māksliniecisku mīlaspāru vietām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šā gada 7. martā jau tradicionāli notiks vairāku memoriālo muzeju kopīgais projekts – akcija – ceļojums “Liktenīgā satikšanās”, kas Rīgas centrā meklēs zīmīgās un liktenīgās tikšanās vietas. Šoreiz ceļojums būs veltīts mīlestībai un draudzībai, romantikai un nejaušībām, kas pārvērtušās par Notikumiem, stāsta Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Aspazija savā autobiogrāfijā rakstīja: “Nejaušs gadījums vai, pareizāk, liktenis mani saveda ar Raini kopā: īsi priekš “Vaidelotes” uzveduma Garais bij pasteidzies sarakstīt recenziju, jo es viņam biju devusi izlasīt manuskriptu. Recenzija bija ļoti laba, bet tur galīgi bija pārprasts Mirdzas raksturs. Tas mani ļoti uzbudināja, jo Mirdza biju es pati un cits viss bija blakus lieta. Es, neko vairs nedomādama, kā vētra aizdrāzos uz “Dienas Lapas” redakciju, uzsviedu rakstu uz galda un teicu, lai raksta, cik slikti grib, tikai ne nepareizi.”

Kur atradās “Dienas Lapas” redakcija, kurā bālais un mazliet nervozais Rainis pirmoreiz ieraudzīja vētraino Aspaziju? Kur Janis Rozentāls satika Elliju Forseli? Un kur Ojārs Vācietis iepazinās ar Ludmilu Azarovu?

Ceļojums sāksies plkst. 12 Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā ar stāstījumu “Aleksandrs Čaks un viņa četras mīlestības”. Plkst. 12.40 pastaiga turpināsies Rīgas centrā, atklājot “liktenīgās satikšanās” vietas.

Zobena stāsta, ka ceļojuma “Liktenīgā satikšanās” laikā būs iespēja uzzināt arī par Maldoņa ģimnāzijas audzēkņu Marijas Annas Dišleres un Paulas Jēgeres iepazīšanos ar Jāni Akurateru, par Ojāra Vācieša vēstuļu draudzību ar Dzidru Ķiguri-Nīmandi, par Krišjāņa Barona dēla iepazīšanos ar savu nākamo sievu Līnu un, kā tas tika uztverts Barontēva ģimenē, par Jaņa Rozentāla un somu dziedātājas Ellijas Forseles pirmo tikšanos, par Rūdolfa Blaumaņa un Annas Brigaderes draudzību.

Ceļojuma noslēgumā, plkst. 15.30 Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāma saruna par zināmo un nezināmo rakstnieka biogrāfijā, kā arī varēs gūt ieskatu dažādu autoru mīlestības vēstulēs.

2014. gadā, sadarbojoties deviņiem Rīgas memoriālajiem muzejiem, ar Rīgas domes un VKKF finansiālu atbalstu tika īstenots projekts “Katram sava Rīga”, kura ietvaros notika 11 ceļojumi pa Rīgas kultūrvēsturiskajām vietām. Šogad daži visvairāk atsaucību guvušie ceļojumi tiks atkārtoti, bet tie būs mazliet citādi.

Biļetes uz ceļojumu “Liktenīgā satikšanās” maksā 6 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+