Latvijā
Sabiedrība

Romantisku jūtu uzplūdā latvietis Īrijā veic zādzību: tiesneša sods neparasts 2

Foto-Shutterstock

Īrijas tiesas priekšā stājies Latvijas pilsonis, kurš romantisku jūtu vadīts Ziemassvētku laikā veikalā nozaga smaržas, lai tās pasniegtu savai mīļotajai, vēsta portāls Īrijas latviešiem “Baltic Ireland”, atsaucoties uz “Leinster Express”.

24 gadus vecais Helvijs, kurš jau 10 gadus dzīvo Īrijā, tagad stājies tiesas priekšā un ir zināms, kas vīrieti par sagaida pēc šādas rīcības – smaržu pudelītes zādzības, kas maksāja 19,99 mārciņas. “Viņš nedomāja, ka nonāks šajā situācijā,” portāls citē advokātes sacīto. Helvijs cer iegūt darbu restorānā, un ar policiju viņš sadarbojās.

Pēc mediju ziņotā, tiesnesis ņēmis vērā, ka apsūdzētajam bijuši spiedīgi apstākļi un viņu vadījuši romantiski motīvi.

Helvijam tika noteikts iemaksāt 200 mārciņu liels ziedojumu “Court Poor Box” un tad viņam tiks piemērots Probācijas akts. Ja nauda netiks iemaksāta, apsūdzētais tiks atzīts par vainīgu un notiesāts ar naudas sodu.

“Court poor box” ir soda sistēma par pārkāpumu, ko piespriež tiesa, liekot vainīgajam cietuma vai cita soda vieta iemaksāt naudu labdarībai. 2015.gadā šāda soda veida rezultātā labdarības pasākumiem tika sadalīti 1,3 miljoni mārciņu. Pamatā tiesnesis izlemj, kam pārkāpēju veiktās iemaksas tiks novirzītas. Vēļ gadu iepriekš par salīdzinoši nelieliem pārkāpumiem tika saņemti lielāki ziedojumi nekā pērn.

LA.lv