×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Romantisma atradumi „Nyx Trio” skaņās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. janvārī, Rīgā, Lielās Ģildes Minsteres zālē koncertu sniegs latviešu mūziķu kamermūzikas trio „Nyx trio”. Kopā ar latviešu izcilo klarnetistu Mārtiņu Circeni skanēs romantiskās mūzikas atradumi – G. Forē, D. Mijo, A. Hačaturjana un citu komponistu mūzika.

Kamermūzikas trio „NYX Trio” dibināts 2012. gada pavasarī, un tajā apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – vijolniece Tatjana Ostrovska, flautiste Anete Toča un pianiste Ieva Sarja.

Vijolniece T. Ostrovska ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķe kopš 2006. gada. Uzstājusies kā soliste ar LNSO, Latvijas Filharmonijas Kamerorķestri, Mūzikas Akadēmijas studentu orķestri un Jauno Rīgas Kamerorķestri. Pianiste Ieva Sarja šobrīd ir Emīla Dārziņa mūzikas skolas kameransambļa skolotāja, koncertmeistare, kā arī Pāvila Jurjāna mūzikas skolas klavieru nodaļas skolotāja.  Dažādu kameransambļu sastāvos aktīvi koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā un Lielbritānijā. Uzstājusies kā soliste ar JVLMA studentu orķestri, kā arī orķestriem „Sinfonia Concertante” un „Konsonanse”. Savukārt flautiste Anete Toča ir vairāku starptautisku festivālu (Šlēsvigas-Holšteinas festivāls, Reingavas mūzikas festivāls u.c.) dalībniece un konkursu laureāte (P. Jurjāna pūšaminstrumentu konkurss Rīgā, A. Mravinska festivāls Sanktpēterburgā u.c.). Daudz spēlējusi kamermūziku dažādos sastāvos, arī dāņu koka pūšaminstrumentu kvintetā „Carion”, kurā sastāvā Anete tikko izcīnīja 2. vietu un sudraba medaļu prestižajā 8. Osakas (Japāna) kamermūzikas konkursā.

„Nyx Trio” mūziķes skaidro, ka apvienības nosaukuma nosaukumam pamatā ir sengrieķu mitoloģijas nakts dievietes Niksas vārds. „Viens no šīs dievietes uzdevumiem bija rūpēties par tiem, kas darbojas nakts aizsegā, arī radošo profesiju pārstāvjiem – mūziķiem, dzejniekiem, rakstniekiem,” vēstīts trio mājas lapā.

Kopš dibināšanas trio sastāvs intensīvi koncertējis Latvijā, spēlēti koncerti gan koncerti Oleru muižā, gan Valmieras J. Vītola kamerzālē, gan Valmieras kultūras centrā Ziemas mūzikas festivāla noslēguma koncertā, bet Siguldā – ciklā „Bēthovens un Sigulda”, kā arī  Rīgā – teātrī “Hamlets” kamermūzikas cikla “Hamlets. Klasika.” Ietvaros. Trio papildinājies meistarklasēs pie Londonas Gildholas Mūzikas un Drāmas skolas profesores Žaklīnas Rosas, trio koncertējis arī Vestminsteras katedrāles zālē.

Šajā reizē „NYX Trio” aicinājušas sabiedrībā klarnetistu Mārtiņu Circeni un izveidojušas brīnišķīgu programmu no skaistiem retumiem, kuru autori ir uz romantiskām rotaļām noskaņoti francūži Forē, Mijo un Onegērs, kā arī “flautas Bēthovens” Kūlavs, zobenu dancinātājs Hačaturjans un amerikāņu kombinētājs Pols Šenfīlds.

Varbūt noder

Koncerts: 15. I 19.00 Lielajā ģildē.

Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+