×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Romantisma pērles Ungārijas virtuozu koncertā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Miklošs Senthejs

8. oktobrī Rīgas Kongresu namā koncertu sniegs visā pasaulē pazīstamais Ungārijas virtuozu kamerorķestris – koncertprogrammā viens no prestižākajiem Ungārijas orķestriem iekļāvis Lista, Bartoka, Čaikovska un citu romantisma laika komponistu darbus izcilā vijolnieka un diriģenta Mikloša Sentheja vadībā.

Ungārijas virtuozu kamerorķestri 1988. gadā dibinājis izcilais ungāru vijolnieks Miklošs Senthejs un Budapeštas Ferenca Lista muzikālās akadēmijas talantīgākie absolventi. Stīgu orķestra plašajā repertuārā īpaša uzmanība tiek veltīta romantiskajām kompozīcijām.

Jau tālajā 1990. gadā kamerorķestris debitēja Amsterdamas “Concertgebouw” koncertzālē, izpelnoties uzaicinājumus uz Itāliju, Austriju, Vāciju, Portugāli, Franciju, Turciju, Dienvidkoreju un Japānu. Muzikālā kolektīva gandrīz trīsdesmit gadu ilgās darbības laikā tas sniedzis vairāk nekā 500 koncertu visā pasaulē – pašlaik Ungārijas virtuozu kamerorķestris ir viens no cienījamākiem Ungārijas klasiskās mūzikas kolektīviem.

Orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs Miklošs Senthejs kā vijolnieks izcili absolvējis Ferenca Lista muzikālo akadēmiju un guvis panākumus starptautiskajos mūzikas konkursos – viņš ir Ungārijas nacionālās Košuta balvas laureāts un Ferenca Lista balvas īpašnieks. Sniedzis solokoncertus Japānā, Singapūrā, Jaunzēlandē, Kubā, Kanādā un ASV, kā arī Amerikas viesizrāžu laikā – trīs koncertus kopā ar slaveno čellistu Leonardu Rouzu, muzicējis koncertos par godu Ungārijas Eiropas Savienības prezidentūrai. Vairāk nekā trīsdesmit reižu ir uzstājies kopā ar Budapeštas Simfonisko orķestri kā uzaicinātais solists, vairāk nekā simts koncertu sniedzis kopā ar viņa paša dibināto un vadīto ansambli.

Koncertā Rīgā Ungārijas virtuozu kamerorķestra sniegumā skanēs visai romantisks repertuārs – Ferenca Lista “Otrā ungāru rapsodija”, Bēlas Bartoka “Rumāņu dejas”, Džuzepes Džordani “Caro mio ben”, Pētera Vulfa “Ave Maria” un Pētera Čaikovska “Dona Žuana serenāde”, kā arī “Baleta fantāzija čellam un stīgu instrumentiem”.

Koncerta soliste ir Ferenca Lista prēmijas laureāte, čelliste Judīte Faludi (1968) – viņa ir arī Mikloša Sentheja dzīvesbiedre. Māksliniece spēlē čellu, meistara Galjāno darinātu 18. gadsimta instrumentu. Koncertā uzstāsies arī tenors Kristians Senthejs, bet soprāna partiju izpildīs ungāru dziedātāja Georgīna fon Benza. Ukrainā skolotā dziedone izpildījusi daudzas vadošās operlomas, pēdējās no tām Bratislavas un Budapeštas opernamos.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 8. X 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 35 – 40

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+