×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2017
Drukāt

Romas pāvests brīdina no Hitleram līdzīgiem “glābējiem” (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks

Romas pāvests Francisks sestdien brīdināja no populisma, sakot, ka tas var novest pie Ādolfam Hitleram līdzīgu “glābēju” ievēlēšanas.

Stundu ilgā intervijā Spānijas laikrakstam “El Pais”, kas tika sniegta piektdien Vatikānā ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas laikā, Romas katoļu baznīcas galva arī nosodīja ideju izmantot mūrus un dzeloņstieples imigrācijas ierobežošanai.

“Protams, krīzes provocē bailes un satraukumu,” teica Francisks. Pāvests tomēr piebilda, ka viņam “populisma piemērs šī vārda Eiropas nozīmē ir Vācija 1933.gadā”.

“Vācija … meklēja līderi, kādu, kas tai atdotu identitāti, un bija mazs cilvēks vārdā Ādolfs Hitlers, kurš sacīja: “Es to varu izdarīt”.”

“Hitlers nenozaga varu,” atgādināja pāvests. “Viņu ievēlēja viņa tauta, un tad viņš iznīcināja savu tautu.”

Francisks sacīja, ka arī vācieši tolaik gribēja aizsargāt sevi ar “mūriem un dzeloņstieplēm, lai citi neatņemtu viņu identitāti”.

“Vācijas gadījums ir klasisks,” teica pāvests, piebilstot, ka Hitlers deva viņiem “deformētu identitāti, un mēs zinām, ko tā radīja”.

Francisks tomēr uzsvēra, ka ir pāragri spriest par Trampu.

“Redzēsim. Redzēsim, ko viņš dara, un tad mēs vērtēsim,” sacīja Romas katoļu baznīcas galva.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Brīdinājums ir aicinājums ?

  2. vai tad šie Junkeri, sarkozi ,klintones ,vienotības, obamas ,olandi ,sorosieši nav meļi/populisti??? homoseksuālisma , kapitalisma , bezdievības slavetaji, shēmotāji/lobetaji ekonomikā . Vai tad viņi neved pie iznīcības ?

  3. Vecitis ar letiem gajieniem,tuksam runam grib iemantot cienu, uzticibu un kuda tautas uz vardarbibu.Butu labak palidzejis laimes mekletajiem izdalot Vatikana milzigas bagatibas un zeltu.

  4. bet … tā nacionāli integrēto tautu identitātes zaudēšana un lielvalstu ietekmes sfēru paplašināšanās liecina par viņu impērisko tendenču atjaunošanos un var sabiedrību novest atkal pie globāla mēroga konfrontācijas un 3.pasaules kara. Un tādēļ – Eiropas tautu identitāte ir jāatjauno un tās varai jākļūst dominējošai, un tai jāstāv augstāk par valstiski importētu “demokrātiju”.

Draugiem Facebook Twitter Google+