×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Romnijs aptaujās pirmoreiz apsteidz Obamu

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidenta vēlēšanu kandidāts no Republikāņu partijas Mits Romnijs vakar sabiedriskās domas aptaujās pirmoreiz apsteidza savu vēlēšanu sāncensi – pašreizējo valsts vadītāju Baraku Obamu no Demokrātu partijas, un tas var būt izskaidrojams ar Romnija uzvaru viņa un Obamas pirmajās televīzijas debatēs pagājušonedēļ.

Aptaujā interneta vietnē “RealClearPolitics” Romnijs pārspēja Obamu popularitātes reitinga ziņā par 0,7 procentiem, bet Gelapa institūta un laikraksta “Investors Business Daily” rīkotās aptaujās – par diviem procentiem. Socioloģisko pētījumu kompānijas “Rasmussen Reports” rīkotā aptaujā gan Romnija, gan Obamas reitings bija 48 procenti.  

Romnijs otrdien savā vēlēšanu kampaņā Ohaio štatā atgādināja, ka līdz prezidenta vēlēšanām 6. novembrī atlikušas tikai četras nedēļas, un atzina par nozīmīgām viņa un Obamas pirmās televīzijas debates, kas pagājušo trešdien notika Kolorādo štata Denveras pilsētā. “Es tiešām uzskatu, ka cilvēki ir sadzirdējuši to, kas Obamam bija jāpasaka, un ir laiks redzēt viņu atstājam Balto namu un pateikt viņam ardievas 6. novembrī,” teica Romnijs Ohaio štata Kajahogafolzas pilsētā.

Obama otrdien piedalījās savas vēlēšanu kampaņas pasākumā Ohaio štata Kolumbusas pilsētā, kur viņa piekritēji sauca: “Vēl četrus gadus! Vēl četrus gadus!” “Man ir vajadzīgs, lai jūs būtu gatavi doties balsot, jo mums vēl ir darāms darbs. Mums ir jāuzvar vēlēšanās. Viss, par ko mēs cīnījāmies 2008. gadā, izšķiras 2012. gadā,” sacīja Obama. Savukārt Romnijs savā vēlēšanu kampaņas pasākumā sacīja, ka Obamas piekritēju sauklim patiesībā vajadzētu būt “Vēl četras nedēļas!”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+