×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Romnijs sola ieņemt stingrāku nostāju pret Krieviju

Foto - AFPFoto - AFP

Republikāņu kandidāts uz ASV prezidenta amatu Mits Romnijs apsolīja, ka gadījumā, ja tiks ievēlēts, ieņems stingrāku nostāju pret Krieviju, vienlaikus norādot, ka pašreizējam Baltā nama saimniekam Barakam Obamam attiecībās ar Maskavu trūkst mugurkaula.

“Viņš, atsakoties no mūsu pretraķešu aizsardzības saistībām, pameta mūsu draugus Polijā, taču pēc atkārtotas ievēlēšanas ir gatavs izrādīt Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tā kāroto elastību,” uzrunājot republikāņu nacionālā konventa delegātus, sacīja Romnijs. Šajā izteikumā bijušais Masačūsetsas gubernators, acīmredzot, piesauca martā pieļauto Obamas neuzmanību, kad viņš, tiekoties ar toreizējo Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu un neapzinoties, ka tuvumā esošais mikrofons ir ieslēgs, savam krievu kolēģim sacīja, ka savas pārvēlēšanas gadījumā pretraķešu aizsardzības sistēmas jautājumā būs “elastīgāks”. Savukārt Medvedevs apsolīja “nodot šo informāciju Vladimiram”. Lai gan Obama šo savu izgāšanos centās pārvērst jokā, republikāņu nometne to izmanto kā pierādījumu, ka pašreizējais prezidents ir gatavs vienošanās dēļ ar Maskavu upurēt gan ASV Eiropas sabiedroto, gan pašas Vašingtonas intereses. “Manas administrācijas laikā mūsu draugi pieredzēs lielāku lojalitāti, bet Putina kungs redzēs mazāk elastības un vairāk mugurkaula,” uzsvēra Romnijs, izsaucot klausītāju gaviles. “Mēs turēsim godā Amerikas demokrātijas ideālus, jo brīva pasaule ir miermīlīgāka pasaule.”

Romnijs vakar oficiāli piekrita kļūt par Republikāņu partijas kandidātu uz ASV prezidenta amatu. Uzrunājot republikāņu nacionālā konventa delegātus 65 gadus vecais Romnijs paziņoja, ka pieņem izvirzīšanu kandidēšanai uz prezidenta amatu 6. novembrī gaidāmajās vēlēšanās, kam sekoja jūsmīgu aplausu vētra, kas ilga vairākas minūtes. “Es to daru ar pazemību, dziļi aizkustināts no jūsu uzticības, kas man izrādīta. Tas ir liels gods, tā ir vēl lielāka atbildība, un šovakar es jūs aicinu kopā ar mani doties pretī labākai nākotnei,” uzstājoties ar savā politiskajā karjerā līdz šim nozīmīgāko runu, sacīja Romnijs.

Viņa uzstāšanos uz neilgu laiku pārtrauca trīs protestētāji – divas sievietes un kāds vīrietis. “Demokrātija nav bizness!”, sauca viens no protestētājiem. “Mums nepieciešams cilvēkus stādīt augstāk par peļņu!” Taču konventa delegāti tūlīt apslāpēja neapmierināto balsis, sākot korī skandēt: “ASV! ASV!”. Tikmēr apsargi metās pie protestētājiem, lai tos dabūtu ārā no zāles. Apmēram minūti ilgs stīvēšanās, kamēr nemiera cēlāji, acīmredzot, piekrita zāli pamest brīvprātīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+