×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Romnijs uzvar Teksasā

romnijs_afp_93

Bijušais Masačūsetsas štata gubernators Mits Romnijs pārliecinoši uzvarējis republikāņu priekšvēlēšanās Teksasas štatā, nodrošinot apstiprināšanu partijas konventā, lai kandidētu uz ASV prezidenta amatu novembra vēlēšanās.


 

Jāveido jaunas 
darba vietas

Romnijs bija vienīgais no republikāņu kandidātiem, kurš bija izvērsis aktīvu aģitāciju Teksasā, kur ieguva 70 procentus balsu, sāncenšiem tālu atpaliekot, ziņo telekanāls CNN. Teksasas kongresmenis Rons Pols, kurš pārstāv republikāņu liberālo spārnu, savāca 12 procentus balsu, bet bijušais senators no Pensilvānijas Riks Sentorums un bijušais Kongresa spīkers Ņūts Gingričs, kas abi jau pārtraukuši priekšvēlēšanu kampaņu, ieguva attiecīgi astoņus un piecus procentus balsu.

Pēc uzvaras Teksasā Romnijs nodrošinājis vairāk nekā 1144 Republikāņu partijas nacionālā konventa delegātu balsis, kas nepieciešamas apstiprināšanai partijas konventā, lai kandidētu uz ASV prezidenta amatu novembra vēlēšanās, kur viņam būs jācīnās ar pašreizējo prezidentu Baraku Obamu. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka vēlēšanās novembrī gaidāma sīva sāncensība, jo Romniju un Obamu šķir tikai daži popularitātes procenti.

 

“Esmu pagodināts, ka amerikāņi visā valstī ir apliecinājuši atbalstu manai kandidatūrai, un manī pazemību raisa tas, ka esmu ieguvis pietiekami daudz delegātu, lai kļūtu par Republikāņu partijas kandidātu prezidenta amatam,” sacīja Romnijs.

 

“Man nav nekādu ilūziju par to, cik sarežģīts ir darbs, kas ir mums priekšā. Tomēr, lai kādi izaicinājumi būtu gaidāmi, mēs nesamierināsimies ne ar ko mazāku kā Amerikas atgriešana uz pilnas nodarbinātības un pārticības ceļa,” apliecināja priekšvēlēšanu uzvarētājs. Ar uzvaru Teksasā Romniju apsveicis Republikāņu partijas nacionālās komitejas priekšsēdētājs Rainss Prībess, paužot pārliecību, ka Romnijs “vadīs Ameriku jaunā virzienā, kas mums tik ļoti vajadzīgs”. “Laikā, kad valstij ir jāstiprina privātais sektors, lai radītu darba vietas, mums ir vajadzīgs līderis, kurš patiešām saprot darba vietu radīšanu un ciena privāto sektoru. Šis līderis ir Mits Romnijs,” uzsvēra Prībess.

 

Misionārs 
ar uzņēmēja ķērienu

Politisko analītiķu ieskatā Romnija panākumus vēlēšanās novembrī var sekmēt pašreizējā prezidenta Obamas saimnieciskās politikas kritika, jo valstī turpinās ekonomiskā lejupslīde. Republikāņu kandidāts uzskata, ka demokrātu prezidents rīkojies nepareizi, neveicinot naftas un gāzes ieguvi pašmājās. Jau maija beigās izraugot partijas kandidātu prezidenta amatam novembra vēlēšanās, republikāņu kampaņas stratēģiem ir gandrīz pusgads Obamas prezidentūras detalizētai kritikai.

65 gadus vecais Romnijs, kurš studējis tieslietas un uzņēmējdarbību Hārvarda universitātē, veiksmīgi darbojies finanšu konsultāciju jomā, nopelnot miljonus ar augsta riska ieguldījumiem. Viņš ir pirmais Republikāņu partijas kandidāts prezidenta amatam, kurš ir Jēzus Kristus Pēdējās dienas svēto (mormoņu) baznīcas draudzes loceklis, turklāt piektajā paaudzē, atzīmē raidsabiedrība BBC. Romnijs vairāk nekā 40 gadus nodzīvojis kopā ar dzīvesbiedri Annu, kurā ieskatījās vēl pamatskolā. Mita un Annas Romniju ģimenē ir pieci bērni un augošs skaits mazbērnu. Lai gan uzaudzis pārtikušā ģimenē, viņš piestrādājis jau skolas un studiju gados. Pēc vidusskolas beigšanas Amerikā Romnijs divus gadus kalpoja kā mormoņu misionārs draudzē Francijā. Savā darbībā viņš apliecinājis uzņēmēja ķērienu un ieguvis godīga cilvēka reputāciju. Romnijs ir populārs balto amerikāņu un militāro veterānu aprindās, bet viņam jāvairo atbalstītāju skaits sieviešu un spāņu izcelsmes amerikāņu vidū, kas ir divi lielākie vēlētāju bloki.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+