AFP/LETA

Ronaldu apvainojas un nepaspiež islandiešiem roku 1

Islandes futbola izlase, otrdien izcīnot vēsturisku 1:1 neizšķirtu Eiropas čempionāta mačā pret Portugāli, spēlējusi izteikti no aizsardzības, uzskata portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu.
Islandes futbola izlase, kura pārstāv mazāko nāciju, kura jebkad kvalificējusies Eiropas čempionātu finālturnīram, savā debijas spēlē cīnījās neizšķirti pret F apakšgrupas favorīti Portugāli.

Notriektā tautumeita 7
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“Viņi priecājās tā, it kā būtu izcīnījuši Eiropas kausu – neticami. Islande guva vārtus un pēc tam vairs necentās, tikai aizsargājās, aizsargājās un aizsargājās. Viņi vārtu priekšā novietoja autobusu,” teica Ronaldu.
“Šis viņiem bija veiksmīgs vakars. Esam nomākti, ka viņi necentās spēlēt. Manuprāt, tā ir vāja mentalitāte,” sacīja Ronaldu, kurš izpildīja desmit no 24 Portugāles izlases sitieniem pa vārtiem, kamēr Islande atbildēja vien ar četriem.

“Nesatraucamies par savu sniegumu. Spānija un Francija ir turnīra labākās komandas, taču tās ar grūtībām izcīnīja uzvaras. Nākamajā mačā spēlēsim ar 100% pārliecību un izcīnīsim uzvaru,” uzsvēra Portugāles izlases līderis.
31 gadu vecais Ronaldu, kurš trīs reizes atzīts par pasaules gada labāko futbolistu, aizvadīja savu 127.spēli izlases kreklā, atkārtojot slavenā tautieša Luiša Figu rekordu.
Rezultātu spēlē atklāja portugāļi, kad 31.minūtē precīzs bija Nani, bet otrajā puslaikā islandieši izmantoja pretinieku kļūdu aizsardzībā un Birkirs Bjarnasons 50.minūtē panāca izlīdzinājumu.

Teicamu spēli aizvadījušais Islandes valstsvienības vārtsargs Hanness Halldorsons uzskata, ka komanda parādījusi raksturu, izcīnot vienu punktu turnīra tabulā.
“Mēs spēlējām pret ļoti labu komandu un labāko spēlētāju pasaulē. Pēdējās 35 minūtes, kad bijām panākuši neizšķirtu, vilkās ļoti ilgi,” sacīja Halldorsons.

Ronaldu pēc mača izvairījies paspiest pretiniekiem roku. “Viņš var darīt, ko vēlas. Mēs esam priecīgi par izcīnīto punktu,” piebilda Islandes izlases vārtsargs.

Portugāle būs Latvijas izlases pretiniece 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, savukārt pret Islandi Mariana Pahara trenētā komanda spēlēja šī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.