Reuters/Scanpix

Ronaldu vārti atnes uzvaru Portugālei un otro vietu visu laiku labāko sarakstā 1

Portugāles futbola izlase, pateicoties tās līdera Krištianu Ronaldu vārtiem, otrdien Krievijā notiekošā Pasaules kausa B apakšgrupas mačā Maskavā ar 1:0 (1:0) pieveica Maroku.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Ronaldu ar četriem vārtu guvumiem divās spēlēs līdz ar to šobrīd kļuvis par Pasaules kausa rezultatīvāko futbolistu.

Ronaldu tie bija 85. vārti Portugāles izlases sastāvā. Viņš visu laiku labāko vārtu guvēju sarakstā izvirzījies otrajā vietā, par vieniem vārtiem apsteidzot ungāru Ferencu Puškāšu. Labākais ar 109 vārtiem ir irānietis Ali Daeji.

Šī mača rezultāts tika atklāts jau ceturtajā minūtē, kad pēc komandas biedra centrējuma Ronaldu soda laukumā palika nepieskatīts un ar galvu raidīja bumbu vārtos. Šis uzbrucējam bija jau 85.vārtu guvums Portugāles izlases rindās, kas viņu starptautiskā līmenī padarījis par visu laiku rezultatīvāko eiropieti, apsteidzot leģendāro ungāru Ferencu Puskašu. Šīs spēles sākumā pārsvars piederēja pašreizējiem Eiropas čempioniem portugāļiem, turklāt vēl viena iespēja atklāt rezultātu devītajā minūtē bija Ronaldu.

Tiesa, pēcāk jau ieskrējās Maroka, kas izveidoja vairākus draudīgus uzbrukumus un radīja spiedienu pie Portugāles vārtiem. Marokāņiem izdevās vairāki bīstami uzbrukumi pēc kārtas, kamēr portugāļi izskatījās apmulsuši, īsti nespējot tikt galā ar konkurentiem.

Spēles rezultāts tā arī nemainījās, bet pirmā puslaika izskaņā izgājienā pret marokāņu vārtsargu Muniru Mohamedi devās Gonsālu Gedešs, tomēr viņš nespēja dubultot pārsvaru. Kopumā pirmajā puslaikā Maroka demonstrēja negaidīti labu spēli, bet lielajā pārtraukumā ar minimālu vadību devās Portugāle.

Vēl otrā puslaika sākumā Portugāle izveidoja bīstamu uzbrukumu pie Marokas vārtiem, taču Ronaldu sitiens no labas pozīcijas lidoja stipri pāri vārtiem, tomēr pēc tam jau portugāļus no vārtu zaudējuma vairākkārt glāba vārtsargs Ruī Patrīsiu, kurš 57.minūtē tvēra vārtos lidojošu bumbu pēc Junesa Belhandas sitiena.

Pamatlaika noslēdzošajās 30 minūtēs iniciatīva pilnībā piederēja Marokas futbolistiem, kuri izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču portugāļi arī gana veiksmīgi aizsargājās, ap soda laukumu sastājoties teju visiem vienības futbolistiem. Tiesa, gūt vārtus marokāņiem nekādi neizdevās, bet 85.minūtē bīstamu brīvsitienu pavisam netālu no soda laukuma izpildīja Ronaldu, taču bumba lidoja tieši “sieniņā”.

Jau kompensācijas laikā pie lieliskas iespējas panākt neizšķirtu tika marokānis Mehdi Benatija, bet viņa sitiens soda laukumā, atrodoties no vārtiem vien dažus metrus, lidoja vārtiem pāri, bet spēles rezultāts tā arī vairs nemainījās.

Tādējādi B grupas kopvērtējumā Portugāle guvusi četrus punktus divās spēlēs, kamēr trīs punkti vienīgajā mačā ir Irānai, bet punkts – Spānijai. Tikmēr Maroka piedzīvojusi zaudējumus abās cīņās.

Portugāles izlase pirmajā Pasaules kausa spēlē nospēlēja 3:3 ar Spāniju, visus trīs vārtus portugāļu labā iesitot Ronaldu. Tikmēr Maroka ar 0:1 piekāpās Irānai.

Portugāle iepriekš piedalījusies sešos Pasaules kausa finālturnīros, labāko sasniegumu gūstot 1966.gadā, kad izcīnīja trešo vietu. Tāpat 2006.gadā portugāļi palika ceturtie, bet iepriekšējās planētas meistarsacīkstēs 2014.gadā neizkļuva no apakšgrupas. Krievijā Portugālei ir piektais Pasaules kausa finālturnīrs pēc kārtas. Portugāle ir pašreizējā Eiropas čempione.

Maroka Pasaules kausa finālturnīrā piedalās piekto reizi, bet pirmo kopš 1998.gada. Labākais sasniegums gūts 1986.gadā, kad tika sasniegts astotdaļfināls. Pasaules kausa finālturnīros aizvadījusi 13 spēles, taču guvusi tikai divas uzvaras.

Zīmīgi, ka abas puses savā starpā tiksies vien otro reizi Pasaules kausu vēsturē – pirmo un līdz šim vienīgo reizi tās tikās 1986.gadā, marokāņiem grupu turnīrā gūstot drošu uzvaru ar 3:1.