×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Ronis: Latvijai jāpaplašina ekonomiskā sadarbība ar Baltkrieviju

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijai jāpaplašina ekonomiskā sadarbība ar Baltkrieviju, tā notikušajā Latvijas Republikas satiksmes ministra Aivja Roņa darba tikšanās laikā ar Baltkrievijas Republikas transporta un komunikāciju ministru Anatoliju Sivaku uzsvēris ministrs, aģentūru LETA informēja ministra biroja vadītājs Aivis Freidenfelds.

Darba tikšanās laikā Ronis atzīmēja, ka Baltkrievija līdz šim ir bijis uzticams Latvijas ekonomiskās sadarbības partneris un arī turpmāk ir svarīga kopīgās sadarbības attīstība un veicināšana, jo tā sekmēs gan abu valstu ekonomisko sakaru paplašināšanos, gan radīs iespējas izmantot pastāvošo ekonomisko telpu starp Krieviju, Kazahstānu un Baltkrieviju.

Ronis akcentēja, ka Baltkrievijai jāieņem adekvāta loma mūsu reģiona ekonomiskajā sadarbībā, kā arī Eiropas Savienībai sadarbībā ar kaimiņu reģioniem.

Sarunas gaitā abas puses apstiprināja, ka esošā sadarbība transporta un tranzīta jomā bijusi sekmīga un pastāv iespējas to vēl vairāk paplašināt, īpaši aktīvāk izmantojot dzelzceļa resursu un Latvijas ostas, kravu pārvadājumu nodrošināšanai Latvijas un Baltkrievijas virzienā.

Abu valstu transporta ministri akcentēja, ka tādējādi tiks sekmēta ekonomiskās sadarbības paplašināšanās, kas ir nozīmīga visam reģionam.

Tikšanās notika piektdien, 31.augustā, Polockā, Baltkrievijā, kuras laikā abu valstu transporta ministri un Latvijas un Baltkrievijas dzelzceļa uzņēmumu vadītāji pozitīvi vērtēja līdzšinējo sadarbību transporta un tranzīta joma, kā arī pārrunāja perspektīvā veicamo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+